9 maj 2011

Wokół parkietów - Wood, Williams

1) Brandon Wood choć zgłosił się wstępnie do Draftu od początku planował wrócić na kolejny sezon do NCAA. Przesądzony było również, że jeśli powróci to na pewnie nie do składu Valparaiso. Wood po trzech latach ukończył swój kierunek studiów i skorzystał z możliwości przeniesienia się na ostatni rok gry w inne miejsce bez potrzeby pauzowania. W przyszłym roku reprezentować, więc będzie zespół Michigan State, który po stracie Kalina Lucasa i Korie'a Luciousa miał wyraźne braki na obwodzie. Wood w poprzednim sezonie zdobywał średnio 16.7pkt, 4.3zb, 3.1as i 1.7prz.

2) Poszukiwania następcy Gary'ego Williamsa w Maryland trwają. Najpoważniejszy kandydat Sean Miller przedłużył swoją umowę z uczelnią Arizona, a niedawno otrzymaną propozycję odrzucił Mike Brey z Notre Dame. Wcześniej z możliwości objęcia stanowiska trenera Terrapins zrezygnowali Jamie Dixon z Pittsburgh i Jay Wright z Villanova. Jak widać władze uczelni mierzą bardzo wysoko.

3) Pozostając w temacie w najbliższych kilku miesiącach parkiet na hali Maryland powinien otrzymać imię Gary'ego Williamsa. W NCAA jest to często stosowana praktyka, a wyróżnieni w taki sposób zostają zasłużeni dla uczelnie trenerzy. 

4) Przy okazji pojawiła się też dyskusją, czy Jim Larranaga zasługuję na podobne wyróżnienie na uczelni George Mason. Odpowiedź na to pytanie poznacie na nowo powstałym blogu Halcyon Hoops. Gorąco polecam.

Brak komentarzy: