4 maj 2011

Wokół parkietów - Goodson, Harrow

No to bierzemy się za nadrabianie majówki.

1) NCAA opublikowało oficjalny raport dotyczący frekwencji na trybunach. Jak nie trudno się domyśleć średnio najwięcej fanów przychodziło na spotkania Kentucky (23603), na drugim miejscu znalazło się Syracuse (22312), a na trzecim uczelnia Louisville (21832), która od tego sezonu dysponuję zupełnie nowym obiektem. Pełny raport można znaleźć na stronie NCAA.org, a po zbiór najciekawszych liczb odsyłam na blog The Dagger.

2) Paul Hewitt został zatrudniony na stanowisko głównego trenera George Mason, gdzie do niedawna przebywał Jim Larranaga. Hewitt w Georgia Tech spędził ostatnie 11 sezonów i mimo obowiązującego jeszcze kontraktu uczelnia postanowił skorzystać z tzw. "buyoutu". W nowym sezonie oprócz swojej wypłaty w wysokości 1 miliona dolarów za sezon nowy coach Patriots będzie otrzymywał dodatkowe pieniądza z GA Tech.

3) Konferencja Pac-10 (od przyszłego sezonu Pac-12) podpisała nową 12-letnią umowę ze stacjami ESPN i FOX. Na mocy nowego kontraktu konferencja co roku otrzymywać ma 250 milionów dolarów, co w przeliczeniu na uczelnie daję 21 mln $ rocznie i jest to najwyższy taki kontrakt spośród wszystkich konferencji. Dodatkowo od 2012 roku ma powstać specjalny kanał Pac-12, jednak większość spotkań koszykarskich i footballowych pokazywanych ma być w EPSN i FOX.

4) Demetri Goodson postanowił nie tylko zmienić drużynę, ale także dyscyplinę i tak od przyszłego sezonu będzie grał w football albo w Texas A&M, albo w Texas State. Na swoim trzecim roku w Gonzaga zdobywał średnio 5.2pkt, 2.8zb i 2.4as na parkiecie przebywając niecałe 23 minuty. Co ciekawe w szkole średniej Goodson radził sobie na tyle dobrze, że otrzymał propozycję stypendium footballowego z Arizona State. Teraz będzie miał dwa lata by ponownie sprawdzić się w tej dyscyplinie.

5) Obiecujący Freshman Ryan Harrow postanowił zmienić uczelnie. Były już zawodnik North Carolina State w swoim pierwszym sezonie zdobywał średnio 9.3pkt oraz 3.3as w 23 minuty gry. Przyczyny decyzji oraz nazwy nowej drużyny jeszcze nie znamy. 

6) Darnell Dodson jako zawodnik Kentucky w sezonie 2009-2010 spisywał się przyzwoicie i zdobywał średnio 6pkt oraz 2.5zb w niecałe 15 minut gry. Jednak tuż przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek został wykluczony ze składu Wildcats, by ostatecznie wylądować w Southern Miss. Niedawno został jednak zatrzymany i postawiono mu zarzuty kilku kradzieży, co ostatecznie poskutkowało wyrzuceniem z kolejnej uczelni. Wygląda na to, że karierę ma już z głowy. 

7) Center Aaric Murray, który w poprzednich rozgrywkach w składzie La Salle notował średnio 15.2pkt, 7.7zb, 2.3bl, 1.3as i 1prz zdecydował się kontynuować grę w West Virginia. Do gry wróci od sezonu 2012-13.

8) Niedawno informowałem o nowej nagrodzie "The Eddie Sutton Tustenugee Award". Dziś znamy już zwycięzce i został nim Matt Howard z Butler. Co do słuszności wyboru żadnych wątpliwości chyba być nie powinno.

9) Iman Shumpert poinformował uczelnie o swoich planach zatrudnienia agenta, co oznacz, że w tym roku weźmie udział w Drafcie. Rozgrywający Georgia Tech zdobywał średnio 17.3pkt, 5.9zb, 3.5as oraz 2.7prz i był najlepszym graczem w swojej drużynie w tych kategoriach. Powinien załapać się na wybór w drugiej rundzie.

10) Na uczelnie nie wróci także Terrence Jennings, który w poprzednich rozgrywkach notował 9.6pkt, 5.2zb i 1.9bl. Choć według "mocków" jego notowania nie stoją najlepiej i chyba we wszystkich nie łapie się nawet do 60, sam zainteresowany tym faktem zbytnio się nie przejmuję, bo jak twierdzi od klubów otrzymuję same pozytywne informację. 

11) 11 listopada 2011 roku spotkanie North Carolina z Michigan State zostanie rozegrane na zadokowanym lotniskowcu. O takich planach już wspominałem, a od jakiegoś czasu jest to oficjalnie potwierdzone. W ostatnich dniach pojawiła się także informacja dotycząca biletów. Dostępnych będzie 7000 tysięcy miejsc, z czego 4000 otrzymają żołnierze, 1000 do dyspozycji będzie miała fundacja "The Morale Entertainment", po 750 trafią w ręce obu uczelni, a 400 będzie dostępnych dla trenerów uczestniczących w klinice. W skrócie jeśli ktoś planował wybrać się na ten mecz nie pozostanie mu nic innego jak obejrzeć to spotkanie w ESPN. Z powodu bezpieczeństwa nazwa lotniskowca nie została jeszcze podana, a każdy zanim wejdzie na statek będzie dokładnie sprawdzany. Na trybunach nie zabraknąć ma Michaela Jordana i Magica Johnsona.

Brak komentarzy: