21 maj 2011

Bruce Pearl przenosi się do D-League?

Jak donosi Adrian Wojnarowski z Yahoo! władze drużyny Maine Red Claws chcą zatrudnić byłego trenera Tennessee i ustalono już nawet wstępną datę spotkania. 

Przypomnę, że Bruce Pearl został niedawno zwolniony po tym jak złamał liczne przepisy NCAA, a następnie kłamał podczas przesłuchania. Wszystko szybko wyszło na jaw i teraz były coach Volunteers czeka na oficjalny werdykt (wyrok?). 

Jedną z kar może być wykluczenie z trenowania w NCAA na kilka sezonów i stąd takie zainteresowanie innymi opcjami. Podobno w grę wchodzi również współpraca z jedną ze stacji telewizyjnych oraz objęcie stanowiska asystenta trenera w NBA. Podobnie zrobił Kelvin Sampson, który 2008 także został zdyskwalifikowany (do 2013 roku) z rozgrywek uniwersyteckich i obecnie pracuje w Milwaukee Bucks. 

Pearl ma więc obecnie trzy możliwości (telewizja, NBA i D-League), bo nie zanosi się na to, by szybko wrócił do NCAA. Patrząc na zarobki najwięcej otrzymałby pewnie w telewizji, jednak w tym wypadku pieniądze większej roli odgrywać nie będzie. Tym bardziej, że po awansie Austina Ainge'a na stanowisko dyrektora sportowego pojawiło się wolne miejsce w Boston Celtics. Gdyby jednak wybrał D-League byłby pierwszym trenerem w historii ligi o tak głośnym nazwisko w NCAA.

Brak komentarzy: