17 maj 2011

Wokół parkietów - Jones, Stanback

1) Lamont “MoMo” Jones, który w Arizona spędził dwa sezonu, w ostatnim roku wszystkie mecze rozpoczynając w pierwszej piątce postanowił zmienić uczelnie. Jak przyznał sam zainteresowany powodem takiej decyzji jest chęć bycia bliżej rodziny, a w szczególności babci. Z drugiej strony niewykluczone, że Jones obawiał się utraty pozycji w drużynie, na rzecz nowych utalentowanych graczy. W 26 minut gry zdobywał średnio 9.7pkt, 2.4as i 1.6zb.  

2) Chace Stanback został zatrzymany w piątek za jazdę pod wpływem alkoholu. Nowy trener Dave Rice nie podjął jeszcze decyzji w sprawię incydentu, bo jak sam stwierdził wciąż zbiera informację. Zawodnik UNLV w poprzednich rozgrywkach notował średnio 13pkt, 5.9zb i 1.5as. Stanback prawdopodobnie zostanie zawieszony na niewielką liczbę spotkań, co oznaczać będzie, że po raz drugi z rzędu Rebels rozpoczną sezon bez swojego czołowego gracza. W poprzednich rozgrywkach zawieszony został Tre'Von Willis.

3) Dalton Pepper przenosi się z West Virginia do Temple, a powodem takiej decyzji jest choroba ojca. W zakończonym sezonie zawodnik Mountaineers notował średnio 3.9pkt i 1.6zb na parkiecie przebywając niewiele ponad 12 minut.

4) Anthony Crater został wyrzucony z drużyny South Florida po tym, jak po raz trzeci przeszedł pozytywnie test na narkotyki. To nie pierwszy wybryk gracza Bulls, który wcześniej bywał już zatrzymywany przez policję. W poprzednich rozgrywkach grając średnio 33.6 min zdobywał 3.9pkt, 4.6as i 2.3zb.

5) Sterling Gibbs, który nie tak dawno poprosił uczelnie Maryland o wyzwolenie z listu intencyjnego znalazł nową drużynę. Młodszy brat Ashtona Gibbsa od przyszłego sezonu będzie występował w Texas. 

6) Od sezonu 2012-13 zawodnikiem North Carolina State będzie zaś Torian Graham. Gracz numer #25 "Class of 2012" według Scout.com bardzo zaskoczył swoją decyzję, bo wśród zainteresowanych drużyn było także Kentucky.


7) Bryce Drew zastąpi swojego ojca Homer'a Drewa na stanowisku pierwszego coacha Valparaiso. Homer był trenerem przez 35 lat, a ostatnie 23 sezony spędził prowadząc ekipę Crusaders. 66 latek w karierze wygrał 640 spotkań, przegrywając 428 meczów. 

Brak komentarzy: