8 maj 2011

Calipari poprowadzi Dominikanę, a Rick Pitino nie

O rywalizacji Louisville z Kentucky przypominać nie trzeba, podobnie jak o potyczkach boiskowych i pozaboiskowych Johna Calipariego z Rickiem Pitino. Także i w te wakacje ma miejsce mała rywalizacja.

Wcześniej Rick Pitino przyjął propozycję poprowadzenia reprezentacji Puerto Rico w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Ostatnio zaś potwierdziły się kolejne przypuszczenia i John Calipari zaakceptował stanowisko pierwszego trenera reprezentacji Dominikany. Coach Wildcats poprowadzi nowy zespół w kwalifikacjach do Olimpiady, a przygotowywać się będą w treningowej hali Kentucky Joe Craft Center i następnie wezmą udział w turnieju w Brazylii. Dzięki takiemu rozwiązaniu Calipari z  łatwością pogodzi prowadzenie obu swoich drużyn, a rozłąka z graczami Wildcats nastąpi jedynie w dniach 25 sierpnia  - 8 września. 

Wraz z reprezentacją Puerto Rico w tym samym turnieju udział miał wziąć trener Louisville jednak ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i rozwiązały wcześniej podpisaną umowę. Trener NCAA może raz na 4 lata zabrać swoją drużynę na obóz treningowy poza granice USA i właśnie z takiej możliwości początkowo planował skorzystać Rick Pitino. Według przepisów ligi jednak Puerto Rico jest częścią Stanów i jego wyjazd z zawodnikami Cardinals okazał się niemożliwy. Tym samym coach Louisville nie będzie w stanie przygotować obu zespołów do zbliżających się rozgrywek, a priorytetem zawsze była uczelnia. 

Rywalizacja Calipari - Pitino nie przeniesie się więc tym razem poza granice USA.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Way cool! Ѕome extremеly νаliԁ poіntѕ!
I appгеciatе you wгiting this рoѕt and also the гest of thе site іs alѕo rеallу goοd.


Hеre iѕ my web-site :: increase boobs naturally