14 maj 2011

Znamy skład kadry USA

Mowa oczywiście o reprezentacji młodzieżowej do lat 19, która będzie rywalizowała w tegorocznych Mistrzostwach Światach (także z udziałem Polski). Na razie powołanie otrzymało 17 zawodników, którzy w dniach 17-24 czerwca wezmą udział w obozie, gdzie zostanie wyselekcjonowana ostateczna 12. Głowna impreza odbędzie się  zaś na przełomie czerwca i lipca na Łotwie.

Keith Appling, SG, Soph., Michigan State
Melsahn Basabe, F, Soph., Iowa
Brad Beal, SG, Fr., Florida
James Bell, SF, Soph., Villanova
Anthony Brown, SF, Soph., Stanford
Trevor Cooney, SG, Fr., Syracuse
Allen Crabbe, SG, Soph., Cal
Tim Hardaway Jr., SG, Soph., Michigan
Joe Jackson, PG, Soph., Memphis
Jeremy Lamb, SG-SF, Soph., UConn
Meyers Leonard, C, Soph., Illinois
Doug McDermott, SF, Soph., Creighton
Travis McKie, SF, Soph., Wake Forest
Tony Mitchell, SF, Fr., North Texas
Richard Solomon, PF, Soph., Cal
Josiah Turner, PG, Fr., Arizona
Patric Young, PF-C, Soph., Florida

Choć na pierwszy rzut oka skład nie prezentuję się najlepiej, to mimo wszystko wygląda obiecująco. Większość graczy miało już okazję reprezentować USA lub uczestniczyć w zajęciach z kadrą. Powołanych zostało 14 tegorocznych Freshmanów oraz trzech graczy, którzy w NCAA zadebiutują w najbliższym sezonie (Beal, Cooney i Turner). Liderem ponownie okazać powinien się Brad Beal, który został wybrany najlepszym graczem zeszłorocznych Mistrzostwach Świata U17. Z graczy mniej znanych warto będzie zwrócić uwagę na Douga McDermotta oraz Josiaha Turnera. 

Reprezentację USA poprowadzi nowy trener George Mason - Paul Hewitt, a jego asystentami będą Randy Bennett z Saint Mary’s i Cliff Warren z Jacksonville.

Brak komentarzy: