14 maj 2011

Wokół parkietów - Judge, Abraham

1) Były zawodnik Kansas State - Wally Judge, który jakiś czas temu postanowił zmienić drużynę znalazł dla siebie nowy dom. Po odczekaniu rocznej przerwy będzie grał dla uczelni Rutgers. Jak donoszą różne źródła Judge był bardzo bliski dołączenia do Maryland, jednak po odejściu trenera Gary'ego Williamsa jeszcze raz przemyślał sprawę i ostatecznie wyląduje pod skrzydłami Mike'a Rice'a. Na swoim drugim roku przebywając na parkiecie średnio 15 minut notował 5.5pkt oraz 3.8zb.

2) Uczelnia Robert Morris zawiesiła na cały sezon 2011-12 Karona Abrahama. Powodem takiej decyzji były dwa wykroczenia związane z alkoholem w przeciągu sześciu miesięcy. Abraham był najlepszym punktującym w zespole Colonials notując średnio 13.9pkt oraz 2.4zb. Niedawno zaczął uczęszczać na zajęcia mające pomóc mu wyjść z nałogu.

3) Nowym trenerem Maryland został Mark Turgeon, który do tej pory pełnił to stanowisko na uczelni Texas A&M. Nowy coach Terrapins karierę zaczynał w Jacksonville State, by po dwóch latach przenieść się do Wichita State, gdzie spędził kolejne siedem lat. Prowadząc Aggies przez ostatnie 4 sezony czterokrotnie awansował do NCAA Tournament legitymując się bilansem 97 zwycięstw i 40 porażek.

4) Choć zatrudnienie Turgeona wydaję się rozsądnym posunięciem, to jednak niektórzy mają nieco inne zdanie. Rekruci Sterling Gibbs (młodszy brat Ashtona z Pittsburgh), Martin Breunig oraz Nick Faust poprosili o zwolnienie z listu intencyjnego i w najbliższym czasie planują rozejrzeć się za innymi ofertami. Największą stratą może okazać się odejście Fausta, rzucającego obrońcy, który w rankingu Scout.com zajmuję #49 pozycję. Obecnie wszyscy zawrotnicy wciąż rozważają możliwość gry w Maryland.

5) Najlepszy punktujący oraz asystujący drużyny Eastern Washington Glen Dean postanowił zmienić drużynę i po odczekaniu rok zasili skład Utah. Na swoim drugim roku były zawodnik Eagles notował średnio 13.3pkt, 4.2as i 2.7zb.

Brak komentarzy: