21 maj 2011

Wokół parkietów - Atkins, Mondy

1) Manny Atkins przenosi się z Virginia Tech do Georgia State. Na swoim drugim roku w niewiele ponad 13 minut zdobywał średnio 4.9pkt i 2zb. Teraz po odczekaniu sezonu liczy na dużo większą rolę w zespole Panthers.

2) Choć na razie brak oficjalnych informacji wszystko wskazuję na to, że Lamont “Momo” Jones zasili zespół St. John’s. W poprzednim sezonie notował średnio 9.7pkt będąc drugim punktującym w drużynie Arizona.

3) Duke Mondy został zwolniony ze stypendium i bynajmniej nie na własne życzenie. Podobno wpadł w kłopoty z prawem (nie pierwsze zresztą), a tym samym władzom Providence skończyła się cierpliwość. W sezonie 2010-11 zdobywał średnio 7.7pkt i 3.3zb w 27 minut gry.

4) The Wall Street Journal wzięło pod lupę 8 największych konferencji i sprawdziło ilu zawodników wcześniej zgłosiło się do Draftu w tym rok i od 2006.


Przede wszystkim rzuca się w oczy bardzo niskie miejsce Big Ten. Ciekawe czemu właśnie tam tak wielu zawodników decyzje się pozostać na pełne 4 lata. Tym bardziej, że utalentowanych graczy nie brakuje.

Brak komentarzy: