8 maj 2011

Wokół parkietów - Hancock, Scott

1) Pisałem jakiś czas temu o zatrzymaniu Jamala Coombsa-McDaniela. Wtedy nie wiadomo było jakie konsekwencję go spotkają, teraz zaś wiemy, że poprosił o możliwość poszukania sobie nowej drużyny. Oczywiście uczelnie UConn problemów robić mu nie będzie i wkrótce powinniśmy ponownie o nim usłyszeć. W 17 minut gry zdobywał średnio 5.6pkt i 2.6zb.

2) Za nową drużyną rozgląda się także Luke Hancock, jednak w jego przypadku transfer nie jest jeszcze przesądzony. Zawodnik George Mason poprosił o taką możliwość po tym jak głównym trenerem drużyny ogłoszony został Paul Hewitt. Podstawowy rozgrywający Patriots uważa, że nie będzie pasował do taktyki nowego coacha i stąd taka decyzja. Na swoim drugim roku zdobywał średnio 10.9pkt, 4.3as i 4.2zb.

3) Mike Scott dzięki NCAA zyskał kolejny rok gry. Najlepszy punktujący Virginia jako Senior notował średnio 15.9pkt oraz 10.2zb, jednak z powodu kontuzji oraz kilku operacji lewej kostki w sezonie rozegrał tylko 10 spotkań. Według przepisów jeśli zawodnik wystąpi w mniej niż 30% spotkaniach swojej drużyny może skorzystać z tzw. "injury redshirt". W jego przypadku było to 32%, ale NCAA pozytywnie rozpatrzyło jego prośbę i dzięki temu w najbliższym sezonie ponownie zobaczymy go na parkiecie.

4) Komitet NCAA na najbliższym spotkaniu rozpatrzy możliwość wprowadzenia, a dokładniej namalowania pod koszami łuku, gdzie nie są przyznawane faule ofensywne. Podobny przepis istnieje już od dawna w NBA czy Eurolidze, a od dwóch sezonów również w NCAA. Do tej pory jednak sędziowie musieli sami zgadywać, czy zawodnik falujący stał w odpowiedniej odległości od kosz czy nie. Łuk namalowany będzie w odległości 3 stóp (91.4 cm) od środka obręczy. 

5) Jak wiadomo od przyszłego sezonu Pac-10 wzbogaci się o dwie nowe drużyny i przyjmie nazwę Pac-12. Jedną z nich będzie uczelnia Utah do tej pory należąca do konferencji Mountain West. Wygląda na to, że to właśnie oni najwięcej zyskają dzięki nowej umowie telewizyjnej. Wliczając okres przejściowy dzięki kontraktowi konferencji Pac-12 z ESPN i FOX w 2012 roku uczelnia otrzyma 2 mln $, w 2013 10,5 mln $, w 2014 15.75 mln $, a od 2015 co roku pełne 21 mln $. Pozostając w swojej obecnej konferencji otrzymywaliby co sezon tylko 1.2 mln $. Pod względem finansowym lepszego kroku zrobić nie mogli.

Brak komentarzy: