24 maj 2011

Wokół parkietów - Hancock, Ashaolu

Sporo się wydarzyło przez weekend (i nie tylko), więc pora na szybkie podsumowanie.

1) Luke Hancock przenosi się z George Mason do Louisville. Skrzydłowy Patriots zaczął się rozglądać za nowym zespołem po zmianie na stanowisku głównego trenera. W poprzednim sezonie notował średnio 10.9pkt, 4.3as oraz 4.2zb i po odczekaniu roku pozostaną mu dwa lata gry.

2) Nowy zespół znalazł także Olu Ashaolu, który zakończył edukacje na uczelni Louisiana Tech, ale pozostał mu jeszcze jeden rok gry. Od nowego sezonu zasili skład Oregon, gdzie ma szansę nawet na miejsce w pierwszej piątce. W gronie zainteresowanych drużyn znalazły się także Texas, San Diego State i Xavier, jednak ze względu na trenera i system gry wybór ostatecznie padł na Ducks. W ostatnim sezonie zdobywał średnio 14.2pkt oraz 9.3zb.

3) Kolejnym ciekawym graczem, który zmienia zespół jest Bryce Jones. Były gracz USC w swoim pierwszym sezonie zdążył rozegrać jedynie 18 spotkań (śr. 7.6pkt, 2.6zb, 1.6as w 20min), po czym niezadowolony z roli (spadek minut po dołączeniu Jio Fontana) postanowił poszukać dla siebie nowego miejsca. Po długim okresie poszukiwań wiemy już, że w najbliższym czasie dołączy do ekipy UNLV. Oczywiście do gry wróci dopiero w sezonie 2012-13.

3) Ze względu na przepisy NCAA Lamont “Momo” Jones nie będzie mógł dołączyć do drużyny St. John's, o czym trochę przedwcześnie napisałem w sobotę. W sztabie trenerskim Red Storms pracuje były trener Jonesa ze szkoły średniej, co automatycznie uniemożliwia przejście do takiego zespołu. Poszukiwania dalej więc trwają.

4) Alex Johnson zastąpi Ryana Harrowa, który po sezonie zaczął szukać nowego zespołu. Były zawodnik Cal State Bakersfield ukończył naukę, ale podobnie jak w przypadku Ashaolu pozostał mu jeszcze jeden rok gry. Tym samym w najbliższym sezonie zobaczymy go na boisku w ekipie North Carolina State. Johnson notując średnio 13.3pkt, 2.7zb oraz 2.4as był trzecim najlepszym graczem Roadrunners.

5) Do graczy poszukujących nowego zespołu dołączył ostatnio Dwayne Polee Jr. z St. John’s. Oficjalnym powodem takiej decyzji jest chęć bycia bliżej chorego ojca, jednak nie wykluczone że miało to też coś wspólnego z naborem sporej liczby utalentowanych graczy. Przebywając średnio na parkiecie niecałe 15 minut notował 4.4pkt i 2.5zb.

6) Trener Ed DeChellis zadziwił wszystkich przechodząc z Penn State do Navy. Nie tylko przenosi się do znacznie słabszej konferencji i drużyny, ale także obniżce ulegnie jego pensja (z 650 tys. do 450 tys. dolarów rocznie). DeChellis postanowił po prostu przenieść się w miejsce, gdzie nie będzie musiał obawiać się o swoją przyszłość. Przy okazji Nittany Lions stracili jeszcze jedną osobę. Juwan Staten słysząc o odejściu trenera ponownie postanowił poszukać sobie drużyny. 

7) Kyle Gets Buckets 2.0, czyli Kyle Singler did it again.

Brak komentarzy: