24 maj 2011

Turniej AIA w Macedonii

Chrześcijanka organizacja Athletes In Action po raz kolejny zorganizowała międzynarodowy turniej z udziałem 7 drużyn: Polski, USA, Izraela, Niemiec, Słowenii, Bułgarii i Macedonii. Pisał już o tym jakiś czas temu Rafał Juć na Polskim Koszu i jeśli ktoś chce się nieco wprowadzić w temat polecam przeczytać ten news - AIA 2011: Silny skład Polski.

Jak zauważyliście w gronie uczestników nie zabrakło zespołu z USA, w szeregach którego występują sami zawodnicy z NCAA. Pełny skład:

Cory Jefferson - Baylor
AJ Walton - Baylor
Austin Dufault - Colorado
Scottie Wilbekin - Florida
Langston Hall - Mercer
Jordan Juenemann - Kansas
Will Spradling - Kansas State
William Mosley - Northwestern State
Jeff Withey - Kansas
Jake Kitchell - Indiana State

Trener: Tim Maloney - asystent na uczelni Baylor.

Choć dla większość z Was będą to zawodnicy raczej anonimowy i raczej nie wyróżniający się na uniwersyteckich parkietach, jednak A.J. Walton jest podstawowym rozgrywającym w Bears notując 7.9pkt, 4.7as, 3.2zb i 2.3prz; Will Spradling grał za plecami Jacoba Pullen zdobywając 6.4pkt, 1.9as oraz 1.6zb; William Mosley był najlepiej blokującym graczem w całej lidze notując 7.9pkt, 8.8zb i 4.9bl; Langston Hall na swoim pierwszym roku był najdłużej przebywającym zawodnikiem Mercer, a Scottie Wilbekin zalicza się do najmłodszych graczy w NCAA. 

Skład Polski:

Wojciech Glabas - Polonia 2011 Warszawa
Karol Gruszecki - Texas Arlington
Michał Jankowski - Polonia 2011 Warszawa
Paweł Kikowski - Trefl Sopot
Alex Perka - AZS WSGK Polfarmex Kutno
Kamil Pietras - Politechnika Warszawa
Marek Popiołek - Politechnika Warszawa
ubert Radke - Rosa Radom
Roman Szymański - Polonia 2011 Warszawa
Gracjan Szuba - Northeastern State
Tomasz Śnieg - AZS Koszalin
Łukasz Wilczek - Politechnika Warszawa

Trener: Paweł Mrozik - asystent w Polonia 2011 Warszawa

Wszystkie drużyny w Macedonii przebywają już od 20 maja i przygotowują się do turnieju. Drużyny USA i Polski mają już nawet za sobą jeden sparing, który zakończył się zwycięstwem graczy z NCAA 77:60. 

Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem zachęcam do odwiedzania:

Tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacją, filmiki i zdjęcia. Między innymi zobaczyć można jak drużyny przygotowują się do treningu, przeczytać o pierwszym sparingu obu drużyn i wiele więcej.

Wszystkie mecze będzie można zaś zobaczyć na żywo, za darmo na stronie livestream.com. Jakość może nie jest najlepsza, podobnie jak umiejscowienie kamery, jednak lepsze to niż nic. Zachęcam wszystkich do śledzenia imprezy oraz kibicowania swoim drużynom.  

Brak komentarzy: