16 maj 2011

Wokół parkietów - Copes, Wilson

1) Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Texas A&M, który ma zastąpić Marka Turgeona. Jak poinformowała wczoraj uczelnia, nowym coachem został Billy Kennedy, który przez ostatnie 5 lat prowadził Murray State, za każdym razem kończąc sezon na pierwszym albo drugim miejscu w konferencji Ohio Valley. Jego bilans z ostatnich 5 sezonów to 107 zwycięstw, 53 porażki oraz po jednym udziale w NCAA Torurnament i NIT.

2) Erik Copes, który początkowo podpisał LOI z uczelnią George Washington ostatecznie po kilku zawirowaniach wybrał stypendium George Mason. Przyczyną całego zamieszania był jego wujek Roland Houston, który pracując jako asystent w Colonials kilka dni temu postanowił dołączyć do sztabu trenerskiego Paula Hewitta w Patriots. Zawodnik numer #57 "Class of 2011" według Scout.com poszedł więc śladami członka rodziny. 

3) Oferty Memphis wstępnie przyjął Damien Wilson. W rankingu Scout.com zajmuję #62 pozycję w "Class of 2012". Tym samym Josh Pastner wciąż potwierdza, że na rekrutacji zna się bardzo dobrze.

4) Uczelnia Belmont przenosi się z Atlantic Sun do konferencji Ohio Valley, gdzie będzie występować od sezonu 2012-13. Dla OVC jest to ogromne wzmocnienie, bo zyskali zespół, który w ostatnich 6 latach aż 4 razy wystąpił w NCAA Tournament. Z drugiej strony ze względu na umiejscowienie campusu dzięki tym przenosinom Bruins zaoszczędzą sporo na wyjazdach, a sami zawodnicy opuszczą też mniej zajęć. Wygląda na korzystne posunięci dla obu stron. 

Brak komentarzy: