27 maj 2010

Transferów ciąg dalszy

Oczywiście ja skupiam się tylko na tych najciekawszych/najistotniejszych, ale transferów jest pełno, a sporą liczbę nazwisk można zobaczyć tutaj.

1) Jak podał Marcin Gortat na ZawszePoPierwsze Jakub Kuśmieruk przenosi się z UCF do jednej ze szkół w Illinois. Niestety dokładniejszych informacji na razie brak, jednak myślę, że wkrótce Rafał Juć napiszę coś więcej na ten temat.

2) Były gracz Mississippi Murphy Holloway wybrał uczelnie South Carolina i przynajmniej przez rok z własnej kieszeni będzie musiał płacić za studia. Wszystko dlatego, że włodarze UM nie zezwolili mu na transfer ani do Clemson, ani do South Carolina. Najważniejsze jednak, że dzięki temu będzie bardzo blisko rodziny (około 30 minut drogi do kampusu South Carolina), a przecież to było głównym i jedynym powodem transferu. W zeszłym sezonie Holloway notował średnio 10.1 pkt i 7.6zb.

3) Justin Knox w trzy lata skończył studia i Alabama nie zaoferowała mu miejsca w składzie na ostatni dostępny rok. Także nie pozwolili na transfer do uczelni UAB, gdzie zawodnik bardzo chciał się znaleźć. Ostatecznie wylądował w North Carolina (Georgia Tech również była jedną z możliwości), dzięki czemu trener Roy Williams zrobił pierwszy krok, by wypełnić lukę po utracie braci Wear. Statystyki na poziomie 6.3pkt i 3.7zb szału nie robią, jednak w tej chwili dla UNC każde wzmocnienie pod koszem jest na wagę złota.
(W związku, że skończył studia i szkoła nie przedłużyła jego stypendium Knox nie będzie musiał pauzować roku i już od nadchodzącego sezonu wystąpi w składzie North Carolina.)

4) Pozostając przy byłych zawodnikach Tar Heels, David i Travis Wear zgodnie z oczekiwaniami wybrali uczelnie UCLA. Teraz czeka ich rok przerwy i od sezonu 2011-12 znajdą się w rotacji Bruins. W poprzednim sezonie Travis w 10.3 minut gry notował średnio 3.5pkt i 2.2zb, a David w 10.5min - 2.9pkt i 1.7zb.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

jak to?to jak sie skonczy studia to mozna dalej grać?moge prosić o wyjasnienie?

Kosi pisze...

W NCAA można grać 4 lata, jeżeli skończy się studia w 3 lata to pozostaje jeden rok do wykorzystania.

ZP-1 - s.hetman pisze...

Szkoda, że bliźniacy opuszczają ekipę trenera Williamsa. Duża szansa dla Bruins za rok :)