25 maj 2010

Draft profil - Daniel Orton

Pozycja: PF/C
Wiek: 19 lat
Wzrost: 6'10" - 208 cm
Waga: 260 lbs - 118 kg

Jak ocenić zawodnika, który średnio na parkiecie przebywał poniżej 15 minut? Nie mając dostępu do takich materiałów jak scouci, ciężko. Jednak poniżej krótki jego opis pamiętając, że w głównej mierze jest on melodią przyszłości.

W ataku jeszcze bardzo surowy. Mimo, że starał się stosować różne manewry czy rzucać z półdystansu najczęściej okazywały się one nie skuteczne, a punkty zdobywał albo po wsadach, dobitkach lub rzutach spod samego kosza.

Tutaj przed nim jeszcze bardzo dużo pracy, także nad poprawą rzutów osobistych będzie musiał się skupić, bo skuteczność na poziomie 50 % dumy mu nie przynosi.

To co jednak w tej chwili najbardziej wyróżnia Ortona to umiejętności defensywne. Pamiętam, że często popełniał głupie błędy i miał problemy z faulami, jednak z drugiej strony momentami spisywał się wyśmienicie.

Szczególnie akcja w spotkaniu z Florida utkwiła mi w pamięci, kiedy przy jednym posiadaniu piłki przez zawodników Gators zablokował trzy rzuty.

Zbiórki i bloki to będzie domena tego zawodnika, i trudno oczekiwać w pierwszym sezonie czegoś więcej ode tego pana.

Najistotniejszy jest za to fakt, że z każdym kolejnym meczem i wręcz każdą kolejną minutą na boisku było widać postępy jakie robi Orton. To duży plus i daję nadzieję, że z tego zawodnika może wyrosnąć całkiem dobry podkoszowy.

Niestety mix z jego gry w Kentucky nie powstał, dlatego przewińcie do 2:05 by zobaczyć wspomnianą akcję Ortona.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

gość ma jak dla mnie mega potencjał. Szkoda ze trafil do ekipy gdzie byl Cousins i Orton i nie mial szans na granie wiekszej ilosci minut...
a rzut z poldystansu też posiada z tego co widzialem w paru meczach