3 maj 2010

Wokół parkietów

Tym razem krótkie wydanie, ale warto przeczytać.

1) Jak podaję DraftExpress.com Terrico White z Mississippi prawdopodobnie zostanie w drafcie i nie wróci już do NCAA. Ale to nie najważniejszy problem Ole Miss, bo skrzydłowy Murphy Hollowa, którego pozycja w drużynie miała znacznie wzrosnąć po odejściu lidera planuję transfer do innej drużyny bliżej domu, by móc opiekować się swoją 6 miesięczną siostrą. Prawdopodobnie liga pozwoli mu grać w nowej drużynie od przyszłego sezonu bez pauzowania.

2) Znany jest już terminarz dwóch dużych turniejów na początku sezonu. Między innymi podczas 2010 Jimmy V Classic zobaczymy spotkania Memphis z Kansas i Michigan State z Syracuse. Pac-10/Big 12 Hardwood Classic nie zapowiada się tak dobrze, jednak i tu kilka meczy może być bardzo ciekawych.

3) John Wall podpisał umowę z agentem Dan'ym Fegan'em o czym więcej możecie przeczytać tutaj. Także na DX lista dostępnych zawodników podczas draftu (wraz z seniorami) wraz z nazwiskami ich agentów i wiele więcej - link.

4) Średnia ocen zawodników Kentucky Wildcats wynosiła 2.025. Nie wiem jak to się ma do naszych średnich w Polsce, w każdym razie było to jedno z najgorszych GPA (grade point average) w ostatnich latach. Dla porównania gracze Duke mieli 3.01, Louisville 3.0, Kansas 2.95. Dwóch graczy UK miało GPA powyżej 3.0 i prawdopodobnie jednym z nich był John Wall. Więcej możecie przeczytać tutaj. Kolejny argument przeciwko one-and-done rule?

Brak komentarzy: