25 maj 2010

Draft profil - Patrick Patterson

Pozycja: PF
Wiek: 21 lat
Wzrost: 6'8" - 203 cm
Waga: 223 lbs - 101 kg

Wszyscy mówili o Wallu i Cousins'ie, jednak prawdziwym liderem Kentucky był właśnie Patrick Patterson. Mimo, że to nie on oddawał najważniejsze rzuty, często gdy drużyna była w dołku brał ciężar gry na swoje barki i prowadził zespół do zwycięstwa.

Także często gdy w szeregi drużyny wdawało się zbyt wiele chaosu Patrick był tym, który uspokajał grę i szalone zapędy kolegów. I właśnie w tym upatrywałbym ważnej zalety skrzydłowego UK. Po trzech latach spędzonych w college'u widać doświadczenie i opanowanie, którego brakowało pozostałym graczom Wildcats.

W ataku Patterson pokazywał się naprawdę z bardzo dobrej strony. Manewry podkoszowe, rzuty z półdystansu, podania do lepiej ustawionych partnerów. I było tego dużo więcej. Choć to rzuty z półdystansu były jedną z jego mocniejszych stron.

Warto wspomnieć, że jeszcze rok temu Patrick nie rzucał w ogóle za trzy, jednak i w tym elemencie znacznie się poprawił. Dużo pracował w wakacje nad rzutem i już w sezonie był realnym zagrożeniem zza linii 6.32.

W obronie mimo, że nie zawsze skuteczny zachowywał się bardzo inteligentnie. Dobrze poruszał się na nogach, gdy trzeba było twardo stał z wyprostowanymi rękami w górze, a kiedy decydował się wyskoczyć zwykle kończyło się to blokiem. Także w pomocy potrafił dobrze się odnaleźć notując przechwyt czy blok.

W skrócie w defensywie radził sobie dobrze i zwykle omijały go problemy z faulami.

Wyróżniłbym również dobre zastawianie przy zbiórkach w obronie oraz wyczucie do zbierania piłek na atakowanej tablicy. I jeśli ktoś potrafi zbierać w NCAA to i w NBA zwykle sobie radzi.

W tej chwili największą wadą Patricka jest brak takich atutów fizyczno-atletycznych, jak u pozostałych graczy z czołówki draftu. Nie jest ani specjalnie szybki, ani wybitnie skoczny, jednak pozostałe umiejętności stawiają go na równie z nimi.

Na końcu dodam tylko, że Patterson ma wysokie IQ koszykarskie oraz jest na tyle ułożony, że nie zależnie od powierzonego mu zadani będzie starał się wykonywać je jak najlepiej.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

skąd Kosi bierzesz wzrost i wage??bo sie nie zgadzaja z tym co bylo na measurments...

Anonimowy pisze...

what the fuck? "Nie jest ani specjalnie szybki, ani wybitnie skoczny, jednak pozostałe umiejętności stawiają go na równie z nimi."
Przecież to jest najbardziej atletyczny PF w tym drafcie!!

Kosi pisze...

@1 Brałem z DX z mocków. Myślałem, że zupdate'owali.

@2 Nie jest najbardziej atletyczny i przeczytaj mój wstęp do wszystkich profili.

Anonimowy pisze...

to podaj kto na PF jest bardziej atletyczny od niego?Wyskok, siła, szybkość. Zapomnialem o Favorsie ale innego nie widze...no i Trevor Booker ale to 2nd round

Kosi pisze...

To więc zdecyduj się czy mówisz o całym drafcie czy tylko pierwszej rundzie, ale ok.
Derrick Favors
Ekpe Udoh
Stanley Robinson
To na szybko tylko pierwsza runda. A jeszcze co do kilku mam wątpliwości czy nie są bardziej atletyczni.

Anonimowy pisze...

Robinson to jest traktowany jako SF...Udoh nie sądze zeby byl bardzij atletyczny...zobaczymy jak na draftexpress umieszcza wszystkie wyniki z draft combine.

Kosi pisze...

Różnica jest tak, że ja oceniam po tym co widziałem, a nie po tym co pokazują liczby i to jest tylko moja opinia.

Anonimowy pisze...

ja też oceniam po tym co widzialem i Patterson jest bardzo dobrym atletą...a mowie o liczbach bo one to pewnie potwierdzą.