19 maj 2010

Draft profil - wstęp

Znamy już kolejność draftu, którą można sprawdzić na przykład na NBA.com. Znamy listę zawodników z NCAA zgłoszonych do draft, która można zobaczyć na DraftExpress. Przyszła więc pora by napisać coś więcej o tych graczach.

Myślę, że czołowej piątkę czyli - John Wall, Evan Turner, Derrick Favors, DeMarcus Cousins i Wesley Johnson - nie trzeba opisywać i na chwilę obecną nie zamierzam tego robić. To wokół nich było najwięcej zamieszania, to o nich pisali najwięcej i to ich oglądaliśmy najczęściej (przynajmniej z założenia), dlatego wolę się skupić na tych mniej rozpoznawalnych.

W ramach wyjaśnienia dodam, że nie jestem scoutem ani ekspertem, jestem zwykłym fanem koszykówki, który trochę więcej czasu poświęcił NCAA. Także opinie, które znajdziecie w kolejnych wydaniach będą tylko moimi subiektywnymi spostrzeżeniami na podstawie opinii, którą wyrobiłem sobie podczas trwania sezonu oraz po obejrzeniu iluś tam spotkań.

Z wiadomych względów spotkań wszystkich drużyn nie widziałem i nie zamierzam czerpać informacji do opisów ze stron o drafcie, dlatego zabraknie profilów kilku zawodników, a w tej chwili na myśl na pewno przychodzą mi dwa nazwiska - Hassan Whiteside (Marshall) i Luke Babbitt (Nevada).

Żeby mieć jakiś punkt odniesienia wybrałem Mock Draft z DX i według niego będą pojawiać się kolejne opisy, pomijając oczywiście niektórych graczy. Nie wiem też ile uda mi się przygotować profili, jak często będą się pojawiać, ale postaram się zrobić jak najwięcej.

Trzymajcie kciuki!

1 komentarz:

mack pisze...

yeah. good job, świetny pomysł :)