21 maj 2010

Draft profil - Ed Davis

Pozycja: PF
Wiek: 20 lat
Wzrost: 6'9" - 206 cm
Waga: 210 lbs - 95 kg

Przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia dlaczego ten zawodnik jest tak wysoko w mockach. Od początku mi nie imponował. Nawet specjalnie włączył sobie jego mecz przeciwko Charleston, w którym zdobył 19pkt, 16zb, 5bl oraz 3as i wciąż mnie to nie przekonało.

Sezon zaczynał z wielkimi nadziejami, po odejściu Hansbrougha miał pewne miejsce w pierwszej piątce, w której miał być czołową postacią. Można powiedzieć, że nie do końca tak wyszło, a dodatkowo w połowie lutego nabawił się kontuzji nadgarstka, która wykluczyła go do końca sezonu.

Przede wszystkim brakuje mu masy mięśniowej, a dokładniej siły, co aż rzuca się w oczy i nie mam tu na myśli jego wyglądu. Zarówno przy akcjach ofensywnych walcząc o pozycję, czy też przy zbiórkach defensywnych niejednokrotnie dawał się wypychać, miał problemy z przeciwstawieniem się wysokim drużyny przeciwnej. Także często mając już piłkę w rękach po zbiórce dawał sobie łatwo ją wybić.

Davis mimo że jakoś wybitnie wysoko nie skacze, bazuje na swoich warunkach czyli wzroście i długich rękach stąd też spora liczba zbiórek czy bloków. Głównie w ataku przy dobitkach notował sporo zbiórek dzięki dużemu zasięgowi ramion, jednak często były to i tak niecelne zagrania.

Pod koszem w ofensywie grając tyłem do kosza, jeśli już otrzymał piłkę wykorzystywał głównie szybki obrót, po którym decydował się na rzut półhakiem. I to by było na tyle, bo większość swoich punktów zdobywał będąc na czystej pozycji kończąc wsadem albo rzutem o tablice. Również z półdystansu potrafił zaskoczyć, jednak rzadko decydował się na takie zagranie.

W obronie również nie ma zbytnio co wyróżnić. Mimo, że był aktywny i raczej problemów z faulami nie miał nie jest to element, który go charakteryzuje.

Nie wiem czy to z powodu problemu z kontuzją, czy zmiana roli w drużynie, ale nie widzę go za bardzo w porównaniu z pozostałymi czołowych wysokimi. Gdybym ja miał decydować, to na pewno nie wybrałbym go w Top15 i czeka go jeszcze naprawdę sporo pracy, a zgłosił się tylko dlatego, że jego notowania dziwnym trafem były bardzo wysokie.

Na koniec zanim spadnie na mnie fala krytyki przypomnę, że jest to tylko i wyłącznie moja opinia, która równie dobrze może okazać się nietrafna.

2 komentarze:

Maciek9020 pisze...

zgodze sie w 100%...
Do tego jeszcze ma dosyc przecietne measurments...przy innych wysokich wypada slabo z wingspanem tylko 7 feet...najgorszy pod tym wzgledem ze wszystkich PF a mowilo sie w sezonie ze wingspan ma bardzo duzy...

Anonimowy pisze...

Ӏ am гegulaг visitоr, how are you eνerybody?

Thiѕ post posted аt this ѕite is genuinely good.Also viѕit my web sіte: sports therapy massage
Also visit my webpage ; sports injury massage