16 maj 2010

Wokół parkietów

Czyli krótko i na temat:

1) David Lighty (Ohio State) podczas treningu w tygodniu złamał lewą stopę i czeka go około 12 tygodni przerwy/rehabilitacji. Co ciekawe podobnego urazu nabawił się także w grudniu 2008 roku, przez co nie mógł dokończyć sezonu. Na szczęście tym razem do wrześnie powinien wrócić już do zdrowia i wciąż pozostanie mu sporo czasu na przygotowanie się do nadchodzącego sezonu.

2) Toarlyn Fitzpatrick i Mike Burwell z South Florida wpadli na "genialny" pomysł. Poszli do ekskluzywnej restauracji, zamówili wytrawne jedzenie za 250 $ i postanowili opuścić lokal bez płacenia rachunku. Na ich nieszczęście plan nie wypalił i szybko zostali aresztowani. Jeszcze nie wiadomo jaką karę nałoży na nich uczelnia, jednak może ich to drogo kosztować, dużo więcej niż te 250$. Fitzpatrick w sezonie średnio zdobywał 4.3pkt i 4.5zb, Burwell zaś 1.2pkt.

3) Dwa tygodnie temu Terrence Jones podczas konferencji prasowej powiedział, że wybiera uczelnie Washington. Jak się okazało, chyba nie do końca był pewny swojej decyzji, bo nie podpisał jeszcze "letter of intent" i wciąż rozważa inne opcję, w tym między innymi propozycję Kentucky. Wygląda na to, że niedługo skończy się ta saga, bo do 19 maja jest czas na podpisywanie LOI. Jednak jest pewien haczyk. Po tym terminie można jeszcze podpisywać "financial aid agreement" (podobna umowa do LOI tylko dająca większą swobodę zawodnikowi. Brandon Knight jest tu najlepszym przykładem). Zapowiada się więc, że potrwa to dłużej niż przewidywano.

4) Po porażce LeBrona z Celtics i odpadnięciu z playoffów NBA ponownie zabrzmiały plotki o odejściu Calipariego z UK by trenować swojego bliskiego znajomego. Nawet anonimowi GM'owie wspominali, że są przekonani, że w przyszłym sezonie LBJ razem Coachem Calem trafią do Bulls. Choć sam trener zaprzecza i o czym wspomniał na swoim twitterze pisząc:
I’ve said many times that I’ve got the best job in the country. Still the speculation runs wild and I can’t stop that… I want to address this with the Big Blue Nation one last time, I will be coaching at Kentucky next year. Now let’s finish what we started!

Ja jednak poczekam do nadejścia sezonu i będę jak niewierny Tomasz, bo nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

5) W każdym razie jak na razie trener Kentucky kontynuuję swoją pracę, a dokładniej rekrutację i od przyszłego sezonu w Wildcats będzie występował Eloy Vargas. Silny skrzydłowy w jednym sezonie był nawet w składzie Florida, jednak z powodu problemu z nogą (ale i nie tylko) długo tam nie zawitał i postanowił przejść do jednej z niższych uczelnianych lig, gdzie występował w Miami Dade College. Po przyjściu do UK pozostaną mu dwa lata gry.

Brak komentarzy: