23 lut 2011

Wokół parkietów - Taylor, Jenkins

1) Tyshawn Taylor z niewiadomych przyczyn został zawieszony i dlatego zabrakło go w spotkaniu z Oklahoma State. Trener Bill Self nie zamierza jednak wyrzucać swojego zawodnik z drużyny i wciąż uczestniczy we wszystkich zajęciach Jayhawks (z wykluczeniem spotkań). Podstawowy rozgrywający KU w sezonie notują średnio 8.8pkt, 4.7as i 2zb.

2) Numer Charlesa Jenkinsa zostanie zastrzeżony. Prawdopodobnie to nazwisko za dużo Wam nie mówi. W tym rozgrywkach lider Hofstra zdobywa średnio 23.3pkt, 4.8as, 3.5zb oraz 1.8prz na mecz i jest najlepszym punktującym oraz asystującym w konferencji CAA. Dodatkowo z 2420 punktami na koncie jest drugim strzelcem w historii konferencji, a lepszy był tylko David Robinson, który uzbierał 2669 oczek. Najciekawszy jest jednak fakt, że cała ceremonia odbędzie się w sobotę 26 lutego, czyli podczas ostatniego meczu sezonu. Tylko 4 zawodników w historii uczelni dostąpiło podobnego zaszczytu, a w tym tygodniu do tego grona dołączy #22. 


3) Drużyna St. Mary's rozegra 11 marca dodatkowy mecz z uczelnią Weber State, czyli już po zakończeniu sezonu w konferencji WCC. Przede wszystkim jest to ryzykowne posunięcie, bo rywal jest jednym z faworytów do zwycięstwa w Big Sky. Z drugiej strony zwycięstwo Geals może poprawić ich notowania tuż przed Selection Sunday. Także Wildcats ten mecz bardzo się przyda. Otóż po 9 spotkaniach kontuzji nabawił się ich najlepszy strzelec - Damian Lillard (śr. 17.7pkt). Według przepisów zawodnik może skorzystać z tzw. "medical redshirts" jeśli w sezonie nie rozegra więcej niż 30% spotkań. Ten dodatkowy mecz będzie właśnie 30 spotkaniem w sezonie dla Weber Statei resztę łatwo już sobie policzyć. Ciekawe zagranie.

4) Fani Memphis przeżyli chwilę strachu gdy Antonio Barton zasłabł podczas wczorajszego meczu z Houston. Zawodnik Tigers szybko został przewieziony do szpitali i z wstępnych badań wynika, że powodem było odwodnienie organizmu. Antonio na boisku przebywał 33 minut zdobywając 10pkt, 3zb i 2 prz znacznie przyczynił się do zwycięstwa Memphis.

5) Michael Eric podczas treningu doznał urazu rzepki i w tym sezonie już nie zagra. Zawodnik Temple notował średnio 7.1pkt, 5.9zb i 1.6bl.

6) Zawodnik numer #43 "Class of 2011" Angelo Chol zabiera swój talent na uczelnie Arizona. Tym samym pozostało już tylko 5 zawodników bez drużyny z Top100 według Scout.com. Między innymi obrońca Ben McLemore (#34) i skrzydłowy DeAndre Daniels (#35). 

Brak komentarzy: