5 lut 2011

Wokół parkietów - Mitchell, Drew

Dlaczego dziś jest tyle meczy? Dlaczego muszą się czasowo pokrywać? Nie lubię sobót... dobra żartowałem. Sobota z NCAA to najpiękniejszy dzień w tygodniu. Ale do rzeczy:

1) Utalentowany Freshman Tony Mitchell, który od tego sezonu miał zasilić Missouri, ale z powodów akademickich nie został dopuszczony prawdopodobnie zabiera swój talent do North Texas. Były już zawodnik Tigers miał wyraźne problemy z nauką już w szkole średniej i jak widać za dużo w tym względzie się nie zmieniło. Według Scout.com Mitchell był #18 zawodnikiem w swoim roczniku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie jednym z najbardziej obiecujących graczy w historii konferencji Sun Belt.

2) Nowy dom znalazł również Korie Lucious, który niedawno został wyrzucony z Michigan State. Zdaniem zagranicznych mediów wkrótce powinien dołączyć do Iowa State, gdzie jest obecnie jego były kolega z drużyny Chris Allen. Co ciekawego w drużynie jest również Royce White, który po nieudanej przygodzie w Minnesota zasilił szeregi Cyclones. Tym samym Iowa State powoli staję się nowym domem dla wszystkich "problematycznych"  graczy z Big Ten.

3) Larry Drew II po tym jak stracił miejsce w pierwszej piątce Tar Heels postanowił poszukać sobie nowej drużyny. O ile dwójka powyżej nie miała za bardzo innego wyjścia tak decyzja rozgrywającego UNC bardzo dziwi. Przede wszystkim już dawno rozpoczął się II semestr, czyli nie będzie mógł wrócić do gry od grudnia, a będzie musiał pauzować niemal półtora roku. 

Obecnie wygląda to tak, jakby Drew obraził się na trenera Williamsa, choć tak naprawdę to on przecież wciąż zawodzi. W poprzednim sezonie miał pewne miejsce w pierwszym składzie, a w tym było bardzo podobnie. Miał okazję zaprezentować pełnie swoich umiejętności, ale tego nie zrobił (albo zwyczajnie nie jest taki dobry jak oczekiwano). W defensywie jeszcze sobie dobrze radzi, ale w ataku brakuję już umiejętności (głównie kreowania partnerów). Dziwna decyzja, w dziwnym czasie. Oby później tego nie żałował.

Brak komentarzy: