7 lut 2011

Bob Cousy Award

Poznaliście 10 finalistów do zgarnięcia nagrody dla najlepszego rozgrywającego w NCAA. Lista wygląda następująco:

Norris Cole, Cleveland State
Corey Fisher, Villanova
Jimmer Fredette, BYU
D.J. Gay, San Diego State
Brandon Knight, Kentucky
Demetri McCamey, Illinois
Mickey McConnell, St. Mary’s
Nolan Smith, Duke
Isaiah Thomas, Washington
Kemba Walker, Connecticut

Od 8 lutego przez miesiąc będzie można głosować na stronie www.cousyaward.com na swojego faworyta i zawodnik z największą ilością głosów dostanie jeden głos końcowego głosowania komisji (najgłupsze zdanie jakie napisałem w historii). 10 marca lista zostanie skrócona do 5 graczy, a ostateczne rozstrzygnięcia ma zapaść podczas Final Four. 

Wracając do finalistów jak dla mnie brakuję choćby Tu Holloway'a z Xavier czy Jordana Taylora z Wisconsin, ale skupiając się na powyższej liście przeprowadzimy małą selekcję.

Skoro jest to nagroda dla najlepszego rozgrywającego, który za zadanie ma kreować pozycję dla partnerów, a nie dla siebie, więc na wstępie odpadają wszyscy ze średnią poniżej 5 asyst na mecz czyli: Jimmer Fredette, D.J. Gay, Brandon Knight i Kemba Walker.

W dalszej kolejności pozbyłbym się graczy, którzy nie są prawdziwymi rozgrywającymi, a grają na tej pozycji po części z przymusu, czyli: Corey Fisher i Nolan Smith.

Pozostają więc Norris Cole, Mickey McConnell, Demetri McCamey i Isaiah Thomas. Statystycznie dużo lepiej wypada dwóch pierwszych, ale grają w nieco słabszych konferencjach. Z drugiej strony McCamey i Thomas w ostatnim czasie prezentują się bardzo słabo. 

Na chwile obecną więc mój głos idzie na Mickey'a McConnella z St. Mary’s, który nawet gdy rzuca sporo punktów nie ma problemów z odnajdywaniem partnerów na wolnych pozycjach. A wy jak typujecie? Pamiętajcie, że jest to nagroda dla najlepszego rozgrywającego, a nie zawodnika ogólnie. 

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

McCamey lub Thomas. Niewiem na ktorego zaglosuje bo lubie obu

Anonimowy pisze...

Osobiście brakuje mi na tej liście "rozgrywających" Dariusa Morissa z Michigan (15.6 ppg i 6.9 as).