18 lut 2011

Wokół parkietów - kontuzję

1) Chris Singleton w pierwszej połowie wygranego meczu z Virginia złamał prawą nogę. W tym tygodniu przeszedł operację i w najlepszym wypadku na boisku powinien pojawić się tuż przed MM. W obecnym sezonie lider Florida State nie tylko jest najlepszym defensorem, ale jednocześnie najlepszym punktującym w zespole ze średnimi 13.8pkt, 7.1zb, 2.1prz i 1.6bl. Seminoles do końca rozgrywek pozostało 5 spotkań i jeśli myślą o znalezieniu się w głównym Turnieju kilka tych pojedynków będą musieli wygrać.

2)Thomas Robinson 7 lutego doznał lekkiego urazu w spotkaniu z Missouri i był zmuszony pauzować 2 tygodnie. Skrzydłowy opuścił już dwa spotkania i prawdopodobnie nie zagra w dwóch kolejnych. Zawodnik Jayhawks zdobywa średnio 8.9pkt oraz 6.4zb i wyraźnie zabrakło jego atletyczności w przegranym spotkaniu z Kansas State.

3) Cameron Moore złamał rękę i prawdopodobnie w tym sezonie już nie zagra. Skrzydłowy UAB ze średnimi 15.6pkt i 9.8zb była drugim punktującym oraz najlepiej zbierającym graczem w drużynie.

4) Corey Stokes z powodu zapalenia ścięgna opuścił już dwa spotkania i nie wiadomo kiedy wróci do składu. Z wstępnych ustaleń wynika jednak, że zobaczymy go już w poniedziałkowym meczu z Syracuse. Obrońca Villanova ze średnimi 14.6pkt oraz 3.4zb jest najlepszym strzelcem oraz drugim punktującym w drużynie.

5) Już jutro do gry ma wrócić Ashton Gibbs, który z powodu urazu więzadła krzyżowego opuścił trzy kolejne spotkania. Ekipa Pittsburgh wprawdzie wygrała wszystkie mecze bez swojego najlepszego strzelca, ale przeciwko St. John's jego punkty mogą okazać się niezbędne.

Brak komentarzy: