10 lut 2011

Wokół parkietów - Gibbs, Kelly

Trwają mecze, więc szybkie i krótkie podsumowanie najważniejszych informacji.

1) Ashton Gibbs nabawił się urazu więzadła krzyżowego. Na szczęście nie będzie potrzebna operacja i opuści ma od 10 do 14 dni. Zawodnik Pittsburgh w sezonie notuję średnio 16.3pkt, 3.1as oraz 2.3zb i jest najlepiej punktujących w zespole. Jak widać brak swojego lidera nie wpłynął negatywnie na Panthers, którzy wygrali niedawny mecz z West Virginia 71:66.

2) Brian Oliver będzie musiał pauzować około 3 tygodni, a przyczyną jest złamanie kciuka u lewej ręki. Zawodnik Georgia Tech ze średnimi 10.9pkt i 4.5zb jest trzecim punktującym w zespole.

3) Darrell Williams w poniedziałek rano został wyróżniony nagrodą dla najlepszego nowego gracza w Big12, a kilka godzin później postawiono mu kilka zarzutów, w tym o gwałt. Zawodnik Oklahoma State zdobywa średnio 7.1pkt oraz 7.3zb i do czasu wyjaśnienia sprawy został odsunięty od drużyny.

4) Problemów w Kansas State ciąg dalszy i ponownie w roli głównej Curtis Kelly. Skrzydłowy Wildcats dopuścił się jakiegoś wykroczenia, która jednak nie zostało sprecyzowane (prawdopodobnie chodzi o alkohol) i aktualnie prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie. Nie wiadomo czy i jakie zostaną wyciągnięte konsekwencję, ale nie wykluczone, że skończy się na kolejnym zawieszeniu. 

5) Doczekaliśmy się pierwszego zwolnienia trenera i wybrańcem został Heath Schroyer - coach Wyoming. Cowboys zaliczyli niedawno serię 7 porażek z rzędu i z bilansem 8-15 oraz 1-8 w konferencji zajmują ostatnie miejsce Mountain West. Trwają poszukiwania zastępcy.

6) Alex Murphy czyli zawodnik numer #11 według Scout.com podjął niedawno decyzję i od sezonu 2012-13 będzie reprezentował Duke. Tym samym Blue Devils zyskali kolejnego perspektywicznego rekruta. Utalentowany skrzydłowy rozważa także wcześniejsze zakończenie szkoły średniej i nie wykluczone, że do drużyny dołączy już w 2011 roku.

7) Na koniec kolejny powód, by uwielbiać NCAA, czyli tańczący fani na trybunach:

Brak komentarzy: