23 cze 2010

Wokół parkietów

1) Uczelnia Utah oficjalnie otrzymała zaproszenie od Pac-10 i od sezonu 2011-2012 dołączy do tej konferencji. Na razie więcej zmian się nie szykują, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Choć pojawiły się informację, że Memphis i BYU miały dołączyć do Big 12, jednak komisarz konferencji szybko zaprzeczył tym doniesieniom.

2) Znajcie program Sport Science? Taki przyjemny show, do którego zapraszani są najlepsi sportowcy i w których sprawdzane są pewne aspekty ich gry. Niedawno jednym z gości był John Wall, by sprawdzić jak szybki jest naprawdę. Zobaczcie sami:


Również inny materiał z Wallem z programu Sport Science możecie zobaczyć tutaj.

3) Ekipa Harlem Globetrotters zwerbowała do swoich szeregów Marka Titusa, który zakończył niedawno uczelnie Ohio State, gdzie był głębokim rezerwowym. Mark zasłynął jednak jako autor blogu Club Trillion, a jeśli wątpicie w jego umiejętności przejrzycie youtube'a.

Drugim nowym graczem Globetrotters ma zostać Anthony Johnson, który w finale konferencji Big Sky zdobył 42 punkty i poprowadził swój zespół do historycznego zwycięstwa oraz awansu do MM. Na niego jednak drużyna będzie musiała zaczekać, bo w tej chwili zawodnik stara się o angaż w NBA. Co ciekawe zaproszenie otrzymała także jego żona, która również gra w koszykówkę na jednym z uniwersytetów.

4) James McAdoo, który planował wcześniej zakończyć szkołę średnią i dołączyć do drużyny North Carolina podjął ostateczna decyzję, że zostaje w High School. Skrzydłowy jest uważany za jednego z pięciu najlepszych graczy w swoim roczniku i jego przejście miało pomóc w zapełnieniu dziury pod koszem w ekipie Tar Heels. Wygląda jednak na to, że podjął słuszną decyzję i na grę w college'u przyjdzie jeszcze czas.

Brak komentarzy: