22 cze 2010

Wokół parkietów

1) Taylor King opuścił drużynę Villanova, jednak zamierza dokończyć studia na uczelni. Jak podają różne media przyczyną takiego obrotu sprawy było złamanie przepisów drużyny i/lub sprawy osobiste, którymi musi się zająć.

King był pierwszym zmiennikiem Wildcats i ważnym graczem rotacji, ale już pod koniec zeszłego sezonu można było zaobserwować pewne zmiany, kiedy to z przyczyn wychowawczych trener Jay Wright przez większość czasu trzymał go na ławce.

Skrzydłowy 'Nova zdobywać średnio 7.4pkt i 5.3zb w 19min oraz według przepisów pozostały mu dwa lata gry.

2) Jacob Pullen powiedział niedawno w wywiadzie, że podczas rozmowy telefonicznej z Michaelem Beasley'em, ten przyznał, że gdyby mógł wszystko cofnąć zostałby na uczelni na cztery lata.

Rozmowa odbyła się w okresie gdy Pullen rozważał wcześniejsze zgłoszenie się do Draftu. Warto dodać, że gracze w tym samym roku dołączyli do drużyny Kansas State.

Mnie jednak zastanawia, czy te słowa Beasley'a będą miały jakiś wpływ na przyszłe, ewentualne decyzje zawodników na pozostanie w NCAA. Bo jeśli o niego chodzi to jest najlepszym przykładem, że nawet mimo wielkiego talentu nie zawsze dobrze szybciej trafić do NBA.

Kto z najbliższego Draftu podzieli jego losy?

Brak komentarzy: