9 cze 2010

Wokół parkietów

Życie życiem, nauka nauką, sesja sesją, a blog sam się nie napisze...

1) Dee Bost z Mississippi State w zeszłym sezonie notował średnio 13pkt oraz 5.2as. Ku zdziwieniu wszystkich, nie tylko zgłosił się do Draftu, ale również w terminie się nie wycofał (bo jak sam oświadczył, nie wiedział o zmianach). Wygląda jednak na to, że w końcu zrozumiał swój błąd i teraz planuj zgłosić się do władz NCAA o pozwolenie na powrót na uczelnie.

2) Kolejny powód, dlaczego zawodnicy nie powinny podpisywać "Letter of Intent". Walter Pitchford podpisał LOI z DePaul, bo miał nadzieję że jego trenerem będzie Oliver Purnell. Jednak niedawno coach Purnell został zwolniony, więc i sam zawodnik postanowił poszukać dla siebie innego miejsca. Uczelnia nie wydała takiej zgody i oczekuje, że Pitchford w najbliższym sezonie będzie dla nich grał. Podobny przypadek spotkał Josepha Younga. Obrońca podpisał LOI z Providence, jednak w między czasie stan zdrowia jego chorej siostry się pogorszył i zawodnik chciałby przenieść się bliżej domu. Ponownie uczelnie nie wydała na to zgody. Czy to przypadkiem nie dobro zawodników powinno być na pierwszym miejscu?

3) Nowy zawodnik Kansas Josh Selby złamał lewą rękę i czeka go teraz około 6 tygodni przerwy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinien wyzdrowieć przed rozpoczęciem oficjalnych przygotowań przed sezonem.

4) Carrick Felix miał byś pierwszym zawodnikiem z Junior College, który zagra dla trenera Krzyżewskiego. Ostatecznie w obawie przed małą liczbą minut (choć pojawiają się też informację, że nie osiągnął wystarczających wyników w nauce) spowodowaną powrotem na uczelnie Singlera zdecydował się wybór innej uczelni i wylądował w Arizona State.

5) Pamiętacie tego pana?

Otóż Lucas O'Rear, były skrzydłowy Northern Iowa, drużyny która w Turnieju wyeliminowała Kansas, został wybrany w 13 rundzie draftu MLB przez Cincinnati Reds. Ciekawe prawda? nah.

Brak komentarzy: