22 cze 2010

Draft profil - Eric Bledsoe

Pozycja: PG/SG
Wiek: 19 lat
Wzrost: 6'1" - 185 cm
Waga: 190 lbs - 86 kg

Przez cały sezon za plecami Walla, a mimo to potrafił pokazywać się niejednokrotnie z bardzo dobrej strony. Gdyby występował w innym zespole prawdopodobnie wymieniany byłby wśród graczy z pierwszej dziesiątki Draftu. Teraz ma szansę stać się sporą niespodzianką w nowym sezonie NBA.

Obserwując go na boisku można by odnieść wrażenie, że jest on trochę gorszą kopią Johna Walla. W takim samym stopniu opiera swoją grę na atletyzmie, wykorzystując swoją szybkość i dynamikę w akcjach ofensywnych.

Posiada również podobną łatwość dostawania się pod kosz w ataku pozycyjnym, czy w kontrze, choć już tak skuteczny jak jego kolega z drużyny nie był. Za to dużo lepiej wypadał w rzutach z półdystansu czy dystansu.

Moim zdaniem typ gracza odpowiedzialnego za zdobywanie punktów w różnoraki sposób. Dzięki swojej szybkość bardzo dobrze czuje się w kontrze, dodając do tego dobry kozioł łatwo odgadnąć, że świetnie radzi sobie w grze 1 na 1. Również odnaleziony na czystej pozycji potrafi skutecznie przymierzyć z kilku metrów od kosza.

Trudno jednoznacznie ocenić, jak będzie prezentował się w roli rozgrywającego, bo w Kentucky na tej pozycji wiadomo kto grał, jednak moim zdaniem nie jest to typ prawdziwej "jedynki". Bardziej przypomina mi zawodnika, któremu lepiej wychodzi kreowanie swoich rzutów niż partnerów z drużyny.

Wyróżniłbym również umiejętność zdobywania punktów w kluczowych momentach w końcówkach meczów, a szczególnie z osobistych. Niejednokrotnie to nie Wall, a on stawał na linii rzutów wolnych w ostatniej minucie meczu i mylił się bardzo rzadko.

W obronie wprawdzie specjalnie się nie wyróżniał, choć wspomniana wcześniej szybkość daje mu spory atut, ale też ciężko do czegoś się przyczepić.

Tak jak wspominałem wcześniej rok w innej drużynie NCAA pozwoliłby mu bardziej rozwinąć się koszykarko i zapewne znacznie poprawiłby jego pozycję przed Draftem. W chwili obecnej mamy do czynienia z wielkim talentem, który nie wiadomo jak się rozwinie i na jaka pozycję go wystawiać.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

trzeba zauważyć że Bledsoe w HS jako PG mial ponad 11 apg więcej sporo od Walla...jak ma za zadanie kreowanie partnerow to to robi.