22 cze 2010

Kadra USA U-17

Kilka dni temu w oczekiwaniu na kadrę do lat 17 napisałem kilka słów o ich starszych kolegach. Nazwiska prezentują się następująco:

Justin Anderson (Montrose Christian School, Md. / Montross, Va.);
Brad Beal (Chaminade College Prep H.S. / St. Louis, Mo.);
Quinn Cook (DeMatha H.S. / Bowie, Md.);
André Drummond (St. Thomas More School / Middletown, Conn.);
James McAdoo (Norfolk Christian H.S. / Norfolk, Va.);
Johnny O’Bryant (Eastside H.S. / Cleveland, Miss.);
Tony Parker (Miller Grove H.S. / Lithonia, Ga.);
Chasson Randle (Rock Island H.S. / Rock Island, Ill.);
Adonis Thomas (Melrose H.S. / Cordova, Tenn.);
Michael Gilchrist (St. Patrick H.S. / Somerdale, N.J.);
Marquis Teague (Pike H.S. / Indianapolis, Ind.);
Anthony Wroten, Jr. (Garfield H.S. / Seattle, Wash.)

Ta 12 zmierzy się podczas Mistrzostwach Świata w Hamburgu między innymi z Polską (jeśli obie ekipy wyjdą ze swoich grup i na siebie trafią). Turniej odbędzie się na początku lipca, w dniach 2-11 i prawdopodobnie będzie transmitowany przez stację EuroSport2.

Pewnie nie kojarzycie większości nazwisk, no cóż dla mnie niektóre też są anonimowe, ale gwarantuję wam że warto będzie oglądać. Wszystkich od sezonu 2011-2012 zobaczymy w NCAA, więc dobrze będzie zapoznać się z ich umiejętnościami, a później porównać i zaobserwować ich rozwój.

Zawodnicy na których warto zwrócić uwagę to: Brad Beal, Johnny O'Bryant, James McAdoo i Adonis Thomas oraz dwie gwiazdy drużyny i dwóch najlepszych graczy w swoim roczniku czyli Michael Gilchrist i Marquis Teague. Zdziwicie się jak powiem, że dwóch ostatnich w swoim czasie zobaczymy w Kentucky u trenera Calipariego?

To wydarzenie zamierzam obszernie relacjonować na blogu, jeśli oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem. Także niedługo przyjrzymy się kolejnym składom, których gracze będą powiązani z NCAA.

Na razie zapraszam na oficjalna stronę mistrzostw: 2010 FIBA U17 World Championship

Brak komentarzy: