22 cze 2010

Draft profil - Avery Bradley

Pozycja: SG
Wiek: 19 lat
Wzrost: 6'3" - 190 cm
Waga: 180 lbs - 82 kg

Kiedy przychodził do drużyny miał być czołową postacią w Longhorns, czy zawiódł? Trudno określić, bo po część tłok na obwodzie i taktyka trenera nie pozwoliła w pełni na pokazanie swoich możliwości.

W każdym razie lepszego obrońcy mogące bronić "jedynki" i "dwójki" drużyny przeciwnej w tym Drafcie nie znajdziecie. Bardzo dobrze pracuje na nogach i jest wystarczająco szybki, dzięki czemu potrafi być bardzo agresywny w defensywie.

W skrócie nie wszystkiego można się nauczyć w obronie i albo się rodzi się z tą umiejętnością albo nie. Bradley zalicz się do tej pierwszej grupy, dzięki temu potrafi w odpowiednich sytuacjach prawidłowo się zachować i odczytać zamiary przeciwnika. Mimo swojej twardej defensywy zwykle omijały go problemy z faulami, co także należy zaliczyć do plusów.

Także w zbiórkach mimo nie najlepszych warunków prezentuje się nieźle. Szczególnie na atakowanej tablicy wykorzystywał cwaniactwo oraz nieuwagę rywali, co często przynosiło sporo dobrego.

Przechodząc do ataku zaznaczę na początek, że nie jest i nie będzie to nigdy rozgrywający. Ani jego kozioł, ani umiejętność kreowania partnerów nie jest na takim poziomie, by pełnić rolę "jedynki" w zespole. Za to idealnie mógłby pasować do zespołu, w którym od rozgrywającego wymaga się przeprowadzenia piłki na połowę przeciwnika, a potem oddania jej do lidera.

Również w ataku nie należy do graczy potrafiący samemu wypracować sobie pozycję. Oczywiście zdarzały się momenty, że mijał rywali, jednak dużo lepiej i przede wszystkim skuteczniej wypada, gdy rzuca z czystych pozycji.

Niech was nie zmyla statystyki, bo wbrew pozorom Avery rzucać potrafi, potrzebuje tylko dobrego podania i trochę wolnego miejsca.

Ma papiery by stać się naprawdę dobrym obrońcom i wciąż spory talent (również ofensywny), który nie wiadomo jak się rozwinie.

Brak komentarzy: