2 cze 2010

North Carolina jak Duke?

O rywalizacji tych dwóch drużyn myślę, że nie trzeba wspominać. Co ciekawe jednak, obie ekipy mają także sporo wspólnego, a jedną z tych zależności opiszę poniżej.

Andre Dawkins był drugim graczem w historii, który rok wcześniej skończył szkołę średnią, by szybciej móc grać w college'u. Za bardzo nie wpłynęło to na grę Duke, bo mimo dobrego początku im bliżej Turnieju jego liczba minut malała, tym samym zastanawiające jest, czy na pewno była to dobra decyzja.

Wygląda jednak na to, że UNC chcę iść podobnym tropem.

Skrzydłowy James McAdoo wybrał uczelnię North Carolina i do drużyny miał dołączyć od sezonu 2011-12. Wczoraj pojawiła się informacja, że McAdoo rozważa szybsze zakończenie nauki w szkole średniej, co wiąże się ze zdaniem w wakacje sporej liczby egzaminów, by spełnić wymogi uczelni.Także w tym roku już dwóch innych zawodników planuje postąpić podobnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od nadchodzącego sezonu Scottie Wilbekin zagra w ekipie Florida, a Matt Carlino w UCLA.

Jednak żaden z wymienionych zawodników nie jest tak utalentowany jak McAdoo., któryw swoim roczniku jest jednym z 5 najlepszych graczy. Jaka będzie ostatecznie decyzja gracza i jaki będzie miało to wpływ na najbliższy sezon Tar Heels? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Zastanawiający jest fakt, że coraz więcej zawodników rezygnuję z ostatniego roku w szkole średniej by szybciej grać przeciwko lepszym rywalom. Choć patrząc na poprzednie przypadki, czyli Daniela Hacketta i Dawkinsa (a także Jeremy'ego Tylera) pozostaję się zastanowić, czy to na pewno słuszna droga.

Brak komentarzy: