1 cze 2010

Dlaczego nie lubię off-season

Ciężko być fanem NCAA i mam tu na myśli fakt, że jest to jedyna liga, w której przerwa w rozgrywkach trwa dłużej niż sam sezon. A jak pomyśleć, że jeszcze pół roku do rozpoczęcia nowego sezonu to można się lekko podłamać.

No więc dlaczego nie lubię off-season?

W tym czasie wychodzi na jaw wiele brudnych spraw, złamań przepisów i w najbliższym czasie będziemy skazania na czytanie głównie takich poza sportowych informacji.

Pierwsza była uczelnia Kansas, gdy wyszedł na jaw skandal biletowy. W przeciągu kilku lat w nielegalnych sposób sprzedawano całkiem pokaźną liczbę biletów, a jednym z podejrzanych jest Roger Morningstar - ojciec zawodnika Jayhawks Brady'ego Morningstara. Więcej na ten temat można poczytać na Yahoo!, czy SI.com.

Następna w kolejce była drużyna Connecticut, w której wykryto 8 większych lub mniejszych wykroczeń. W niektóre zamieszany jest trener Jim Calhoun i pozostaje się tylko zastanowić, czy będzie to miało wpływ na ewentualne rozwiązanie niedawno podpisanego kontraktu. Dokładniej z materiałem można zapoznać się np. na fanhouse.com.

Ostatnio zaś zrobiło się zamieszanie wokół byłego zawodnika Kentucky Erica Bledsoe. Pojawiły się przypuszczenia jakoby zawodnik dostawał jakieś pieniądze od swojego trenera grając jeszcze w szkole średniej. Sprawa jest w toku i na razie za wiele nie wiadomo, a nawet pojawiła się informacja, że Bledsoe zamierza pozwać do sądu dziennikarzy New York Times. Więcej do przeczytania tutaj.

W każdym razie ponownie głośno jest o trenerze UK Johnie Caliparim, który na chwilę obecną nie wygląda, żeby miał coś z tym wspólnego. Jednak w związku, że ma parę grzeszków na swoim koncie to i jego się posądza o udział w tej sprawie.

Przygotujcie się więc na więcej podobnych informacji, bo przed nami kolejne długie 6 miesięcy.

Brak komentarzy: