5 lis 2010

Wokół parkietów - McLean, Cook

1) Wybrano AP Preseason All-American o czym zapewne już słyszeliście lub czytaliście, jak choćby na collegehoops.pl. Najciekawszy jest jednak fakt, że po raz pierwszy w historii w tym prestiżowym gronie znalazł się Freshman. Nie udało się to Odenowi, Durantantowi, Beasley'owi i wielu innym aż w końcu pierwszym stał się Harrison Barnes. Pełna piątka wraz z punktami wygląda następująco:
  • Kyle Singler, Duke, Sr. (65)
  • Jacob Pullen, Kansas State, Sr. (53)
  • Jimmer Fredette, BYU, Sr. (49)
  • JaJuan Johnson, Purdue, Sr. (46)
  • Harrison Barnes, UNC, Fr. (17)
2) Rozpoczęto egzekwowanie kary Korie Luciousa. Ostatecznie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu został zawieszony na dwa spotkania, w tym jedno sparingowe oraz pierwszy mecz sezonu. Obecnie pół kary ma już za sobą i teraz czeka go przerwa 12 listopada w spotkaniu z Eastern Michigan.

3) Chyba powinienem przestać chwalić drużyny przed rozpoczęciem sezonu. Nie tak dawno wspominałem o Xavier i ich kroku w kierunku najlepszym. Nie minęły trzy dni i pojawiła się informacja o niedopuszczeniu do gry freshmana Justina Martina. Wczoraj zaś dowiedzieliśmy się, że podczas sparingu z Northern Kentucky złamania kości oczodołu (choć kość ta pewnie fachowo inaczej się nazywa) doznał najlepszy powracający wysoki Jamel McLean. Teraz czeka go od 3 do 6 tygodni przerwy. Warto przypomnieć, że przecież niedawno kontuzji nabawił się także Brad Renford.

4) Potwierdziło się to, o czym niedawno wspominałem i Quinn Cook oficjalnie ogłosił, że od sezonu 2011-12 dołączy do ekipy Duke Blue Devils. W rankingu Scout.com plasuję się na #20 pozycji.

5) Nie tak dawno Myck Kabongo stwierdził, że chyba jednak nie chce grać na uczelni Texas i postanowił zastanowić się nad grą w innym miejscu. Cóż... ostatecznie przyznał, że zbyt pochopnie postąpił i mimo wszystko zamierza grać w ekipie Longhorns. No chyba, że znowu zmieni zdanie.

6) Jelan Kendrick może znowu trenować z zespołem. Przypomnę, że był zawieszony i odsunięty od drużyny przez trenera Pastnera za liczne sprzeczki z kolegami. Pora teraz na kolejny krok w drodze do odkupienia i może już niedługo będzie mógł zadebiutować w oficjalnym meczu.

7) W 2012 roku do konferencji Big Sky dołączą 3 nowe uczelnie - Southern Utah, North Dakota i South Dakota.

8) Kawałek "Teach Me How To Dougie" stał się największym przebojem na uniwersyteckich parkietach podczas Midnight Madness. Choć za sprawą Johna Walla zawitał także do NBA, a zainteresowany debiutując w hali Wizards pokazał jak powinien wygląda "The Dougie dance". Trener Herb Sendek też chciał pokazać, że potrafi...

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

http://rivals.yahoo.com/ncaa/basketball/blog/the_dagger/post/Oregon-s-new-arena-features-a-memorable-basketba?urn=ncaab-283060

Tak będzie wygladal nowy parkiet Oregon Ducks :)