9 lis 2010

Drobne problemy tuż przed sezonem

Urazy, rehabilitację, zawieszenia. W skrócie nic nowego, jednak przyjrzyjmy się kilku przypadkom z ostatnich dni.

  • Trey Thompkins skręcił dość poważnie prawą kostkę i pewne jest, że nie zagra w pierwszym meczu przeciwko Mississippi Valley State. Co gorsza nie wiadomo jeszcze kiedy lider Georgia będzie mógł wróci do gry. Może na następny mecz, może za tydzień, a może za miesiąc. Bez niego w składzie Bulldogs mogą bardzo szybko zanotować małą wpadkę.
  • Joshua Smith zwichnął kciuk w meczu sparingowym i możliwe, że również będzie musiał odpoczywać w pierwszym spotkaniu. Ostateczna decyzja, co do jego powrotu ma zapaść na dniach.
  • Rehabilitacja stopy Nate'a Bendalla nie przebiega najlepiej i wciąż nie wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić na parkiet. Jak mówi zawodnik Utah State miewa lepsze i gorsze dni, a trenerzy zaczęli już się zastanawiać czy będzie mógł grać z bólem.
  • Royce White nie został dopuszczony do gry przez NCAA. W zeszłym sezonie figurował w składzie Minnesota, jednak ze względu na różne problemy ostatecznie na boisku nie zadebiutował. Teraz przeniósł się do Iowa State i liczył, że ominie go przymusowa roczna pauza. Na chwilę obecną zadebiutuje najwcześniej w przyszłym sezonie, choć władze uczelni planują wysłać odwołanie.
  • Wciąż nie wiadomo kiedy i czy do gry zostaną dopuszczeni Josh Selby oraz Enes Kanter.
  • Także sprawa LaceDariusa Dunna nie została wyjaśniona przez uczelnie i pod znakiem zapytania stoi jego występ przeciwko Grambling State. (Wybaczcie jeśli wprowadziłem kogoś w błąd pisząc o nim tutaj)

Brak komentarzy: