14 lis 2010

Kiedy wszystko idzie niezgodnie z planem

Wiemy już, że Jelan Kendrick nie zagra w Memphis. Ani w tym sezonie i ani dopóki trenerem będzie Josh Pastner. Tym samym został pierwszym graczem wybranym do McDonald's All-American wyrzuconym ze swojej drużyn nie rozgrywając żadnego oficjalnego meczu.

Kenrdick wciąż jest utalentowanym graczem, z czego bardzo dobrze zdawał sobie trener Tigers. Nie wyrzucił go od razu z zespołu, tylko zawiesił raz, potem drugi. Dał mu szansę by popracował nad sobą. Wydawało się, że zawodnik zrozumiał swoje złe postępowanie i jest na najlepsze drodze by powrócić do składu. Otrzymał szansę gry w meczu sparingowym, gdzie wypadł przyzwoicie. Wtedy jednak pojawiły się kolejne problemy.

Nie wystąpił w meczu otwarcia przeciwko Centenary, a w sobotę miał miejsce kolejny incydent, po którym coach Pastner zdecydował, że musi pożegnać swojego rekruta. Przesłanie młodego trenera jest proste - jeśli nie potrafisz słuchać, to nie ma dla ciebie miejsca w drużynie. Teraz Jelan będzie musiał poszukać sobie nowej uczelni i wbrew pozorom chętnych powinno być bardzo dużo. Najwcześniej w I Dywizji będzie mógł zagrać w styczniu 2011 roku.

Ostatecznie rozstrzygnęła się także sprawa LaceDariusa Dunna, który został zawieszony na trzy spotkania i nie zagra przeciwko Grambling State, La Salle oraz Jackson State. Do gry wróci 22 listopada na mecz z Lipscomb.

Brak komentarzy: