19 gru 2010

Wyniki NaCzAAsie - 19.12.2010

100 spotkań, wiele niespodzianek i sporo emocji, czyli krótkie podsumowanie statystyczne.

• Ohio State (Jared Sullinger - 30pkt, 19zb), Kansas (Josh Selby - 21pkt, 5zb), Syracuse (Kris Joseph - 21pkt, 7zb, 4as), Pittsburgh (Gilbert Brown - 28pkt, 5zb, 5as), San Diego State (Malcolm Thomas - 18pkt, 10zb, 4as), Villanova (Corey Fisher - 21pkt, 6as, 5zb), Michigan State (Durrell Summers - 25pkt, 6zb), Kentucky (Terrence Jones - 19pkt, 8zb), Purdue (JaJuan Johnson - 31pkt, 4zb, 3bl), Louisville (Preston Knowles - 24pkt, 9zb, 4as) i UNLV (Anthony Marshall - 17pkt, 3as) zgodnie z planem wygrali swoje spotkania.
  • Także Missouri łatwo poradziło sobie z Central Arkansas i aż 7 zawodników Tigers zdobyło 11 i więcej punktów, a Kim English oraz Phil Pressey zanotowali double-double z asystami, odpowiednio 14pkt-10as i 15pkt-11as.
  • Ekipa Kansas State przegrała kolejny mecz ulegając Florida 44:57. Tym razem to Jacob Pullen zagrał dobry mecz rzucając 19 punktów, jednak zawiedli jego koledzy. 15pkt dla Gators zdobył Kenny Boynton, a Erving Walker dołożył 13.
  • Również drużyna Baylor przegrała z Gonzaga 64:68 i było to ich pierwsza porażka w sezonie. W Bulldogs najwięcej punktów miał Robert Sacre (17pkt, 6zb, 3as), a w Bears Perry Jones III (19pkt, 8zb).
  • Sensacyjnie uległ także zespół Illinois z Illinois-Chicago 54:57. Demetri McCamey wprawdzie zdobył 16pkt, 6as i 5zb, jednak podobnie jak cały jego zespół rzucał na słabej skuteczności. 15pkt i 5zb w Flames miał Robo Kreps.
  • Jordan Hamilton (24pkt, 10zb) i Cory Joseph (21pkr, 4zb) poprowadzili Texas do zwycięstwa nad North Carolina 78:76. Dla Tar Heels 18 punktów rzucił Dexter Strickland, a 16 dołożył Harrison Barnes.
  • UCF dzięki udanej drugie połowie pokonało Miami (FL) 84:78 i wciąż pozostaje niepokonane. Marcus Jordan zdobył 23pkt i 5as, jednak w końcówce skręcił kostkę i musiał wcześniej opuścić parkiet.
  • W pojedynku dwóch Freshmanów wygrał Ray McCallum notując 23pkt, 10zb i 7as z Trey'em Zeiglerem - 21pkt, 3zb, prowadząc Detroit do łatwego zwycięstwa nad Central Michigan 75:49.
  • Khris Middleton zdobywając 31pkt, a Nathan Walkup 15pkt i 12zb wspólnie zapewnili Texas A&M zwycięstwo po dogrywce z Arkansas 71:62.
  • Do rozstrzygnięcia zwycięzcy meczu Ohio z St. Bonaventure potrzebny były aż 4 dogrywki i ostatecznie wygrali ci drudzy 112:107. Dla Bonnies Andrew Nicholson zdobył 44pkr, 12zb i 5as, a Demitrius Conger 23pkt i 12zb. W ekipie Bobcats D.J. Cooper miał fantastyczne cyferki notując 43pkt, 13as, 8zb i 8prz, jednak oddał aż 41 rzutów z gry trafiając tylko 17.
  • Tu Holloway wciąż zadziwia, tym razem miał 14pkt, 14as i 10zb, a jego Xavier pokonało Wake Forest 83:75. Dzielnie wspomagał go Kenny Frease notując 22pkt i 14zb. W ekipie Demon Deacons najlepiej wypadł Freshman J.T. Terrell rzucając 27 oczek.
  • Zespół Texas Tech przegrał z UTEP 71:82, a Randy Culpepper zdobył 28 punktów. Dla Red Raiders 17 oczek i 6zb zdobył Mike Singletary. Robert Lewandowski na boisku spędził 29 minut notując 9pkt i 7zb.
  • Kamil Gawrzydek grając 4 minuty zapisał na swoim koncie 1 przechwyt i 3 faule.