19 sty 2011

Kontuzje, transfery, zawieszenia

Kolejne podsumowanie najważniejszych informacji z ostatniego czasu, o których z różnych względów nie mogłem wcześniej wspomnieć.

1) Freddy Asprilla opuszcza Kansas State i by pomóc swojej chorej matce przechodzi na zawodowstwo. W obecnym sezonie w średnio około 16 minut zdobywał 5pkt, 5zb i 1bl będąc ważnym zawodnikiem w rotacji Wildcats. Myślę, że dodatkowego komentarza to nie wymaga i należy życzyć powodzenia byłem skrzydłowemu KSU.

2) Drugi najlepszy punktujący Memphis Wesley Witherspoon został zawieszony na dwa spotkania (z Marshall i Southern Miss), za krytykowanie jednego z asystentów trenera po przegranym meczu z Southern Methodist. Żeby było ciekawiej skrzydłowy Tigers zrobił to w gronie tylko zawodników, ale informacja ta później (dziwny trafem) trafiła do Josha Pastnera. Obecnie wiemy już, że Wesley do treningów wróci w czwartek i w sobotnim meczu z UAB powinien pojawić się na parkiecie.

3) W ostatnim czasie Jereme Richmond opuścił kilka treningów Illinois oraz pojedynek z Wisconsin i już pojawiały się plotki o ewentualnym odejściu. Szybko jednak zostały zdementowane i sam zawodnik w oficjalnym komunikacie wyjaśnił, że zmaga się z pewnymi problemami i jest "Illini for life".

4) Kolejny update na temat kontuzji rozgrywającego Duke. Kyrie Irving nie będzie musiał przechodzić operacji i po kolejnej konsultacji z lekarzem (4 lutego) powinien zacząć rehabilitację. Dodatkowo tata Irvinga zapowiedział, że jego syn nie wróci na boisko dopóki nie będzie w 100% zdrowy.

5) Chris Collinsworth z powodu kontuzji kolana opuści resztę sezonu i jest to spore osłabienie drużyny Brigham Young. Wprawdzie na parkiecie przebywał średnio tylko 16 minut notując 5.9pkt, 5.6zb i 1.3as, ale był najlepszym rezerwowym punktującym w zespole. Po jego urazie rezerwowi Cougars w trzech kolejnych meczach w sumie rzucili odpowiednio 4, 8 i 2 punkty.

6) Maurice'a Creeka spotkał podobny pech co Robbiego Hummela z Purdue. Zawodnik Indiana w spotkaniu z Michigan doznał poważnej kontuzji prawego kolana i teraz czeka go 10-11 miesięcy przerwy. W zeszłym sezonie również spotkał go podobny uraz, jednak wtedy dotyczył lewego kolana. Oby tym razem w pełni wyzdrowiał i po powrocie w przyszłym sezonie prezentował się, jak na pierwszym roku, kiedy zdobywał średnio 16.4pkt i 4zb.

7) Freshman Bryce Jones niezadowolony ze swojej roli postanowił zmienić drużynę i wkrótce opuszcza USC. W tym sezonie notował średnio 7.6pkt, 2.6zb oraz 1.6as, jednak po przyjściu Jio Fontana jego liczba minut drastycznie spadła.

8) Były obrońca Minnesota Devoe Joseph znalazł sobie nową uczelnię i od przyszłego sezonu będzie występował w Oregon. Do gry będzie mógł wrócić w grudniu tego roku.

9) Elgin Bailey, który po bójce z Renardo Sidney'em został "zmuszony" do transferu wybrał uczelnie Southeastern Louisiana, gdzie od grudnia będzie mógł wykorzystać swój ostatni rok gry.

10) Także Darnell Dodson w końcu znalazł dla siebie miejsce i od przyszłego sezonu prawdopodobnie zobaczymy go w składzie Southern Mississippi. Były obrońca Kentucky tuż przed początkiem rozgrywek w niewyjaśnionych okolicznościach został wykluczony z zespołu, mimo że na boisku prezentował się całkiem nieźle w 14.5min zdobywając 6pkt i 2.5zb.

Brak komentarzy: