1 paź 2011

Wokół parkietów - Holman, Bazemore

1) Kilka dni temu Eli Holman  został delikatnie odsunięty od drużyny i poproszony o skupienie się na swoich prywatnych sprawach. Jak się okazało pod tymi sprawami ukryte były zarzuty o pobicie, które dopiero wczoraj wyszły na jaw. Nie wiadomo ile potrwa jego przerwa, tym bardziej, że nie jest to pierwsza wpadka, ale im dłużej nie będzie go w zespole tym szanse Detroit na zwycięstwo konferencji będą zdecydowanie maleć. Podstawowy center Titans w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 11.8pkt, 9.6zb i 1.6bl.

2) Kent Bazemore, który w wakacje przeszedł operacje lewej stopy będzie zmuszony opuści pierwszy miesiąc sezonu. Jak poinformował trener Old Dominion rehabilitacja Bazemore'a się przedłuża i jego powrót może się jeszcze opóźnić. Zawodnik Monarchs w poprzednim sezonie notował przeciętnie 12.3pkt, 5.1zb i 2.9as.

3) Kendrick Nunn, który półtora miesiące temu wstępnie zaakceptował stypendium uczelni Texas A&M rozmyślił się ze swojej decyzji i ponownie zamierza rozważyć propozycje innych drużyn. #29 zawodnik "Class of 2013" uważa, że ze swoim wyborem nieco się pospieszył. Drużyna Aggies wciąż jest w gronie zainteresowania Nunna. 

4) Rodney Purvis od sezonu 2012-13 prawdopodobnie będzie grał w zespole North Carolina State. Prawdopodobnie, bo #15 zawodnik "Class of 2012" już w grudniu poprzedniego roku wybrał stypendium Louisville, bo później w maju ze swojej decyzji się wycofać. Miejmy nadzieję, że tym razem już się nie rozmyśli.

5) Udany tydzień pod względem rekrutacji miała także uczelnia Harvard, której udało się pozyskać dwóch nowych graczy. Mimo propozycji z lepszych pod względem koszykówki uczelni Mike Hall i Siyani Chambers wybrali stypendium Crimson. Obaj zawodnicy do rankingów Top100 się nie łapią, ale według Rivals.com w "Class of 2012" Hall jest na #134 pozycji, a wśród zainteresowanych jego grą były drużyny Florida State, California, Mississippi czy Oklahoma State. Chambersem natomiast interesowały się ekipy Washington State, Nebraska i Georgia Tech. 

Brak komentarzy: