3 paź 2011

Tydzień prawdy?

Zmian ciąg dalszy, a raczej doniesień na ich temat. Jak można przeczytać w różnych źródłach, w tym tygodniu może zapaść kilka bardzo ważnych decyzji, rozstrzygających o losach niektórych konferencji. Podobnie jak ostatnio, szybko od myślników kilka najważniejszych doniesień:

  • Protesty pozostałych członków Big 12 na nic się zdały i już ostatecznie Texas A&M od sezonu 2012-13 zasili szeregi konferencji SEC. Jednocześnie komisarz SEC przekonuje, że aktualnie nie są prowadzone rozmowy z żadną uczelnią i w najbliższym czasie nie planują dodać nikogo nowego do konferencji
  • Uczelnia Connecticut wciąż chce dołączyć do ACC, jednak jeśli dojdzie do takiego ruchu konferencja ACC chciałaby dodać jeszcze jednego wartościowego członka. W gronie zainteresowań ACC jest uczelnia Notre Dame, która jednak opuszczać Big East za bardzo nie chce. Tym samym najbliższa przyszłość UConn w dużym stopniu leży w rękach Notre Dame. 
  • Na najbliższym spotkaniu Big East zamierza przedyskutować zaproszenie do konferencji uczelni Temple. W przypadku niepowodzenia mówi się też o dodaniu drużyn footballowych Navy lub Air Force.
  • Jak tylko rozwiąże się sprawa Missouri, w Big 12 planują przedyskutować dodanie jako 10 członka uczelni BYU lub TCU. Jeśli przegłosowane zostanie powiększenie konferencji do 12 członków w gronie poważnych kandydatów wymienia się m.in. Louisville.
Tyle na dziś, a teraz pora zająć się sprawami boiskowymi. 

Brak komentarzy: