25 paź 2011

Wokół parkietów - Holloway, McCoy

1) Tu Holloway został zawieszony na jedno spotkanie. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że przyczyną absencji lider Xavier jest udział w dwóch ligach letnich, podczas gdy przepisy NCAA zezwalają na udział tylko w jednej. Śmieszny przepis, drugorzędne wykroczenie, więc i minimalna kara. Holloway nie zagra 11 listopada w spotkaniu przeciwko Morgan State.

2) Pozytywną informacją jest jednak fakt, że do składu po 9 dniowym zawieszeniu przywrócony został Kenny Frease. Tym samym center Xavier żadnego spotkania raczej nie opuści, a ominął go tylko udział Midnight Madness. 

3) Paul McCoy, który w zeszłym roku przeniósł się z Southern Methodist do Saint Mary's doznał kontuzji prawego kolana i w najgorszym wypadku może stracić cały sezon. Zawodnik Geals już wcześniej miał problemy z kolanem i dlatego teraz czekają go dwie operacja. Pierwsza by wyczyścić kolano, a druga po trzech miesiącach, by naprawić uszkodzenia. McCoy miał zastąpić na pozycji rozgrywającego najlepszego gracza konferencji WCC w poprzednim sezonie Mickey'a McConnella. 

4) Pisałem niedawno o nie dopuszczeniu kluczowych Freshmanów, a teraz mogą dodać, że ten problem Louisville już nie dotyczy. Wayne Blackshear, czyli #17 zawodnik "Class of 2011" został oficjalnie "wyczyszczony" i może uczestniczyć we wszystkich zajęciach z drużyną. 

5) Z powodu słabych wyników w nauce Braeden Anderson nie został dopuszczony do gry w Kansas i aby spełnić wymagania musiałby spędzić dwa lata w Junior College. Zamiast tego wybrał grę w słabszej konferencji i stypendium Fresno State, gdzie będzie mógł występować od sezonu 2012-13.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Kosi odwalasz kawał dobrej roboty ! Twój blog jest jednym z najlepszych w swieci traktujacych o sporcie. Tak trzymaj !

Kosi pisze...

Dzięki, ale ja bym aż tak bardzo nie przesadzał ;) Ot zwykły blog, tyle, że o NCAA.

Anonimowy pisze...

Niewiele osób w Polsce ma taka wiedze o NBA. Można oczekiwać zapowiedzi pierwszej kolejki wraz z twoimi typami ?

Anonimowy pisze...

o NCCA oczywiscie*

Kosi pisze...

Coś na pewno się pojawi, ale prawdopodobnie na 4Kwarcie.