31 paź 2011

Wokół pakietów - Howard, Ezeli

1) Pe’Shon Howard złamał kość w lewej stopie i w rezultacie opuści od 2 do 3 miesięcy. Tym samym ekipa Maryland sezon rozpocznie tylko z 7 zawodnikami ze stypendium sportowym i przed Terrapins naprawdę bardzo trudny sezon. Howard w poprzednich rozgrywkach notował przeciętnie 5.4pkt i 3.2as w 18.5min gry. Przypomnę, że wciąż na decyzje NCAA czeka ukraiński środkowy Alex Len.  

2) Festus Ezeli nie ma łatwego miesiąca. Niedawno NCAA ukarała go zawieszeniem na 6 spotkań, a kilka dni później skręcił więzadła poboczne i krzyżowe w prawym kolanie. Szczęście w nieszczęściu, że kontuzja nałożyła się na zawieszenie i jeśli wyzdrowieje do 25 listopada nie straci, żadnego dodatkowego meczu. Wstępne prognozy mówią jednak o 6-8 tygodniach przerwy, czyli w najlepszym wypadku Ezeli do gry wróci w połowie grudnia. Przełomowy sezon Vanderbilt stoi pod znakiem zapytania.

3) Murphy Holloway, który w maju poprzedniego roku zdecydował się na transfer do South Carolina wraca do swojej macierzystej uczelni. Zawodnik po odczekaniu roku zamiast grać dla Gamecocks, wybrał powrót do Ole Miss, a NCAA zezwoliło mu na grę już od najbliższych rozgrywek. W sezonie 2009-10 notował przeciętnie 10.1pkt i 7.6zb.

4) Wayne Blackshear czekał bardzo długo, by w końcu otrzymać zgodę na grę w najbliższym sezonie. Niestety pech go nie opuszcza. W zakończonym tygodniu doznał kontuzji barku i prawdopodobnie opuści cały sezon. Utalentowany strzelec w "Class of 2011" plasował się na #17 pozycji. 

5) Trener Bill Self poinformował dzisiaj o zawieszeniu na dwa mecze Tyshawna Taylora i Elijaha Johnsona. Zgodnie ze słowami coacha Kansas zawodnicy złamali zasady panujące w drużynie i w ramach kary opuszczą dwa spotkania sparingowe. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to wszystko niegroźnie, to dwóch najbardziej doświadczonych graczy w drużynie dają bardzo zły przykład swoim młodszym kolegom. Nie tego oczekuje od nich Self.

6) Kolejną nie najlepszą informacją z obozu Kansas jest kontuzja Thomasa Robinsona. Skrzydłowy Jayhawks doznał drobnego urazy lewego kolana i z wstępnych badań wynika, że nie opuści ani jednego spotkania swojej drużyny.

7) Podczas piątkowego treningu Andre Drummond złamał nos i przez pierwsze 6-8 tygodni sezon będzie grał w specjalnej masce.

Brak komentarzy: