16 paź 2011

Zmian w konferencjach ciąg dalszy

Już dawno nic na ten temat nie pisałem, ale to nie znaczy, że nic się nie działo. Wydarzyło się całkiem spory, a niektóre informacje stały się już przedawnione. Mimo wszystko postanowiłem nico podsumować, to o czym się mówiło/pisało wcześniej i teraz.

Najważniejszą informacją są przenosiny TCU. Uczelnia, która obecnie należy do konferencji Mountain West, a od sezonu 2012-13 miała zasilić Big East, ostatecznie zmieniła zdanie i skorzystała z propozycji Big 12. Tym samym nie zależnie od decyzji Missouri w sezonie 2012-13 w Big 12 będzie co najmniej 10 drużyn.

Pozostając w temacie, władze Missouri wciąż rozważają najróżniejsze opcje. Oprócz pozostania w konferencji wchodzi też w grę przejście do SEC lub nawet Big Ten. W dużym stopniu od decyzji Missouri zależy dalszy krok Temple.

W piątek władze Big East zadecydowały o zaproszeniu do konferencji drużyn footballowych z Air Force, Boise State i Navy oraz wszystkich dyscyplin z uczelni Central Florida, Houston i Southern Methodist. Nie wiadomo obecnie, jak na te zaproszenia zareagują poszczególne uniwersytety, ale jeśli zgodzą się wszyscy, to sama konferencja zamiast zyskać może na tym stracić. O ile dodanie trzech silnych drużyn footballowych wydaje się sensowne, tak UCF, Houston, SMU pod względem koszykarskim są po prostu słabe.

W tyle nie chce pozostać także konferencja Atlantic 10, która głośno mówi o możliwości dodania nowych szkół. W tej chwili najpoważniejszymi kandydatami są George Mason i Virginia Commonwealth z CAA. Na obecną chwile jednak, ani jedna, ani druga nie wydają się zainteresowane taką propozycją. 

Przy okazji wszystkich zmian wyszło na jaw, że początkowo do ACC dołączyć miały Syracuse i Connecticut. Na akceptacje tych drugich nie zgodziły się jednak władze Boston College, a to wszystko za sprawą pozwu jaki złożyła uczelnia UConn w 2005 roku przy okazji odejść BC z Big East do ACC. Co ciekawe Pittsburgh także było w gronie oskarżycieli, ale ostatecznie stwierdzono, że Pitt to mniejsze zło i dzięki temu to oni wspólnie z Syracuse od 2014 roku dołączą do ACC.

Do ACC dołączyć wkrótce mogą także inne zespoły i poważnie brane jest pod uwagę powiększenie konferencji do 16 uczelni. Nawet sami trenerzy z Coachem K. na czele wypowiadają się pozytywnie o takim pomyśle.

Jeden z członków władz konferencji natomiast jawnie przyznał, że to ESPN zasugerowało powiększenie konferencji, co tylko po raz kolejny potwierdza, że o wszystkim decydują pieniądze i football.

Brak komentarzy: