22 gru 2010

Wokół parkietów - Dixon, Stitt

Trzeba szybko podsumować najważniejsze informację z ostatniego tygodnia albo nawet i dwóch.

1) Shamari Spears czyli najlepszy strzelec uczelni Charlotte został z niej wyrzucony. Zawodnika 49ers zawieszono już 27 listopada i było to jego trzecia taka kara w przeciągu dwóch lat. Oficjalnie poinformowano o złamaniu reguł panujących w zespole, jednak musiało być to coś poważnego skoro zakończyło się w najgorszy możliwy sposób. W sezonie średnio zdobywał 17pkt oraz 3zb i gdy wydawało się, że jego brak odbije się na wynikach, Charlotte sensacyjnie pokonało notowane Tennessee.

2) Także obrońca Michael Dixon został zawieszony do odwołania przez trenera Missouri. Wychodząc jako podstawowy rozgrywający średnio notował ponad 10pkt i 4as. Tigers bez niego wygrali już dwa mecze, w których bardzo dobrze wypadł jego zmiennik Freshman Phil Pressey. Zapisał na swoim koncie odpowiednio 8pkt i 7as oraz 15pkt i 11as. Niestety na niedawnym treningu złamał palec i będzie musiał pauzować około dwa tygodnie. Prawdopodobnie dzięki temu nieszczęśliwemu zdarzeniu kara Dixona zostania skrócona. 

3) Wraz z debiutem Josha Selby'ego zgrało się zawieszenie innego obrońcy Jayhwaks. Mario Little uczestniczył w sprzeczce między innymi ze swoją dziewczyną i miało dość do rękoczynów. Zawodnik Kansas obecnie czeka na werdykt sądu i zapewne wtedy dowiemy się na ile czasu zostanie zawieszony.

4) Demontez Stitt przeszedł operację artroskopii lewego kolana i teraz czeka go kilkutygodniowa rehabilitacja. Zawodnik Clemson w sezonie zdobywał średnio prawie 14pkt oraz 3zb i był najlepszym punktującym w zespole.

5) Trener Kansas State zawiesił Jacoba Pullena i Curtisa Kelly'ego. Po szczegóły odsyłam na collegehoops.pl.

6) Connecticut mają nowego centra i jest nim Niemiec mierzący ponad 215 centymetrów wzrostu - Enosch Wolf. Nowy zawodnik Wildcats ma już za sobą pierwszy mecz. W spotkaniu z Coppin State na boisku spędził 3 minuty zdobywając 4pkt i 1zb.

7) Podczas gdy pojedynek "Big 12/Pac-10 Hardwood Series" wraz z nadejściem przyszłego sezonu zakończy swój żywot. SEC/Big East Invitational zostanie powiększony do 12 spotkań, które zostaną rozegrane pomiędzy 1, a 3 grudnia 2011 roku. Mecze mają być pokazywane na kanałach powiązanych z ESPN i to właśnie władze tej stacji zadecydują, które zespoły z 16 drużynowej konferencji Big East wezmą udział w pojedynku.

Zapewne wkrótce (jak nadrobię trochę zaległości) pojawi się kolejne podobne podsumowanie.

Brak komentarzy: