7 gru 2010

Trzy strony, które warto odwiedzić

W weekend zrobiłem sobie wolne. Nie czytałem nic o NCAA, tylko obejrzałem parę spotkań i... do teraz żałuję. Od 6 godzin siedzę i czytam, i właśnie stwierdziłem że na dziś wystarczy. Dlatego podzielę się z Wami kilkoma linkami, na które warto wejść.

1) David Hess na blogu The Audacity of Hoops utworzył tzw. "Hype Clouds". Na podstawie najróżniejszych zapowiedzi sezonu oraz newsów na google stworzył "chmury" ukazujące w skrócie jakim zainteresowaniem cieszą się zawodnicy i trenerzy z poszczególnych drużyn. Do wyboru jest 35 ekip, a na końcu ogólne podsumowanie wszystkich nazwisk. Dokładniejsze wytłumaczenie znajdziecie na blogu autora.

2) Interesowało Was kiedyś, który zawodnik jest najistotniejszym graczem w rotacji? Dan Hanner z Yet Another Basketball Blog sprawdził, jak to wygląda dla zespołów z Big Ten i SEC. M.in. przekonywamy się czy faktycznie Terrence Jones jest najważniejszym graczem Kentucky, a Demetri McCamey Illinois oraz napotkamy na kilka niespodziewanych nazwisk.

3) Ostatnia i zarazem chyba najciekawsza. The Main Drill, czyli wersja NCAA na wzór NBA Playbook. Możemy się dowiedzieć, np. dlaczego Kyrie Irving tak łatwo mija rywali, czy też o umiejętnościach ofensywnych Perry'ego Jonesa i dużo, dużo więcej. Bardzo polecam.

Brak komentarzy: