7 gru 2010

Kontuzje - kolejny raport

Szybkie podsumowanie najważniejszych kontuzji i urazów z ostatnich kilku dni.

1) John Hart z powodu problemów z prawą stopą będzie zmuszony pauzować około miesiąca. Obrońca Purdue w tym tygodniu przejdzie operację, a następnie czeka go krótka rehabilitacja. Hart jest trzecim punktującym w zespole ze średnia 8.5pkt w 17 minut, dlatego jego brak powinien bardzo negatywnie wpłynąć na i tak słabą ofensywę Boilermakers.

2) Stargell Love z powodu podobnych problemów, ale w lewej stopie opuści od 6 do 8 tygodni rozgrywek. Freshman Baylor zdobywa tylko 2pkt, 2.3zb i 2.7as w średnio 16 minut, ale był drugą prawdziwą "jedynką" w drużynie. Teraz Bears będą musieli radzić sobie tylko z A.J. Waltonem na rozegraniu.

3) Kyrie Irving w pojedynku z Butler zwichnął palec w prawej stopie i najbliższe badania mają wykazać na ile poważna jest kontuzja. Prawdopodobnie jest to tylko mały uraz i rozgrywający Duke niedługo powinien wrócić do pełni sił. Patrząc jednak na najbliższy rywali Blue Devils - Bradley, Saint Louis, Elon, UNC Greensboro - możliwe, że trener Krzyżewski da odpocząć swoje młodemu zawodnikowi.

4) Fab Melo spisuję się dużo poniżej oczekiwań i niedawno trener Boeheim poinformował o przyczynach. Okazuję się, że zawodnik Syracuse od początku sezonu zmaga się z bólem ścięgna Achillesa, a dodatkowo niedawno zwichnął palec. Pozostaje nam więc poczekać na powrót do zdrowia i poprawę statystyk, które obecnie prezentują się dość słabo - 13.5min, 2.6pkt, 2.6zb i 1bl.

5) Kalin Lucas również nie powrócił jeszcze do pełni sił, o czym wspominałem przy okazji opisywania pojedynku Michigan z Duke. Trener Tom Izzo spodziewa się, że jego najlepszy gracz najpóźniej pod koniec grudnia będzie w 100% sprawny.

Brak komentarzy: