21 wrz 2011

Wokół parkietów - Anderson, Cornelius

1) Jerime Anderson, który 26 lipca został zatrzymana za kradzież laptopa ostatecznie opuści tylko dwa mecze UCLA. Ominie go sparingowe spotkanie z Cal State San Bernadino (6 listopada) oraz pierwszy mecz sezonu z Loyola Marymount (11 listopada). Poza tym naturalnie czeka go prawne zadośćuczynienie, w tym między innymi 300 godz prac społecznych.

2) Za kradzież kart kredytowych w tym tygodniu zatrzymany został Andre Cornelius, którego wypuszczono dopiero po wpłaceniu kaucji o wartości 1500 dolarów. Na razie nie wiadomo, jaka kara spotka Corneliusa, bo coach Paul Hewitt czeka na prawne zakończenie sprawy, jednak prawdopodobnie jak Anderson opuści kilka początkowych spotkań. Zawodnik George Mason w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 9.5pkt, 2.3zb i 1.6as wszystkie mecze rozpoczynając w pierwszej piątce.

3) Za jazdę pod wpływem alkoholu zatrzymany został Jamaal Franklin, który dodatkowo nie ma ukończonych jeszcze 21 lat. Reakcji ze strony uczelni i trenera na razie brak. Zawodnik San Diego State na swoim pierwszym roku notował przeciętnie 2.9pkt i 1.9zb w 8.1min gry.

4) Archie Goodwin, czyli zawodnik numer #13 według Scout.com wybrał stypendium uczelni Kentucky. Tym samym został pierwszym graczem "Class of 2012", który wybrał grę dla trenera Calipariego. Wkrótce należy spodziewać się jednak kolejnych.

5) Kyle Anderson, czyli #4 gracz tego samego rankingu wybrał uczelnie UCLA. Jest to świetna wiadomość nie tylko dla trenera Bena Howlanda, ale także dla całej konferencji Pac-12. Niski skrzydłowy, który ze względu na nieprzeciętne umiejętności porównywany jest do samego Magia Johnsona jest trzecim zawodnikiem "Class of 2012", który wybrał grę w Bruins. Wcześniej podobnie postąpili Dominic Artis i Jordan Adams. Dodając do tego trójkę - Brandon Ashley, Grant Jerrett i Gabe York, którzy wybrali stypendium Arizony i wkrótce rywalizacja Pac-12 powinna wrócić do poziomu sprzed lat.

Brak komentarzy: