9 wrz 2011

Wokół parkietów - Gaddy, Trasolini

1) Na grę w Maryland zdecydował się Jake Layman. #41 gracz według Scout.com jest drugiem zawodnikiem z Top100 "Class of 2012", który tego lata wybrał stypendium Terrapins.

2) Abdul Gaddy, który w styczniu zerwał więzadła w kolanie oficjalnie zakończył rehabilitacje i otrzymał od lekarzy zgodę na grę. Przy okazji rozgrywający postanowił przed 15 października oddać 18 tys. celnych rzutów. Obecnie ma ich ponad 8000. W zeszłym sezonie zdobywał średnio 8.5pkt, 3.8as i 2.5zb w niewiele ponad 23 minuty gry.

3) Marc Trasolini nie będzie dobrze wspominał tegorocznych przygotowań Santa Clara w Kanadzie. Podczas spotkania rozgrywanego w rodzinnym mieście zawodnik zerwał więzadła krzyżowe i w rezultacie nie zagra w najbliższym sezonie. Trasolini był drugim punktującym Broncos w każdym meczu notując przeciętnie 12.8pkt oraz 6.1zb.

4) John Brown, który na początku września doznał poważnej kontuzji kolana wykluczającej go z gry w sezonie 2011-12 przeszedł wczoraj operację. W poprzednim sezonie zdobywał średnio 11.3pkt oraz 10.8zb. Kontuzja Browna oznacza, że Liberty do sezonu przystąpi bez dwóch najlepszych punktujących poprzednich rozgrywek. Wcześniej Evan Gordon postanowił przenieść się do Arizona State.

5) Zawieszony w kwietniu Erik Murphy został przywrócony do zespołu o czym poinformował wczoraj Billy Donovan. Zawodnik Florida w zeszłym sezonie notował średnio 4.3pkt i 2.3zb przebywając na parkiecie niewiele ponad 10 minut.

Brak komentarzy: