26 wrz 2011

Wokół parkietów - Brown, Stanback

1) James Johnson i Ike Azotam zostali aresztowani pod zarzutem napaści i pobicia dwóch studentów uczelni Quinnipiac.   Obaj zawodnicy nie przyznają się do winy i na ewentualne konsekwencje trzeba będzie poczekać do czasu rozstrzygnięcia procesu. Johnson w poprzednich rozgrywkach był najlepszym graczem Bobcats notując przeciętnie 16.1pkt, 4.2zb i 3.5as. Freshman Azotam zdobywał średnio 5.1pkt i 5.4zb.  

2) Taylor Brown wraca do gry. Zawodnik Bradley przesiedział cały poprzedni sezon, a przyczyną były problemy z sercem. Na szczęście przerwa się opłaciła, stan zdrowia Browna uległ poprawie i lekarze zezwolili na jego powrót do drużyny. W sezonie 2009-10 Taylor zdobywał średnio 13.5pkt i 6.9zb.

3) Chace Stanback doczekał się w końcu werdyktu w związku z zatrzymaniem pod koniec maja. Zawodnik UNLV opuści towarzyski pojedynek z Washburn (1 listopada) oraz pierwszy mecz sezonu z Grand Canyon (11 listopada). Stanback w poprzednich rozgrywkach był najlepszym graczem Rebels notując średnio 13pkt oraz 6zb.

4) Kevin Parrom został postrzelony w nogę przez byłego chłopaka swojej dziewczyny. Do zdarzenia doszło w weekend, a dokładne okoliczności nie zostały  jeszcze  wyjaśnione. Na szczęście rana nie okazała się poważna, jego stan jest dobry i co najważniejsze może normalnie chodzić. Zawodnik Arizona w poprzednim sezonie zdobywał średnio 7.6pkt, 3.4zb i 2as.

5) Jakarr Sampson, który nie został dopuszczony do gry w tym sezonie nie pojawił się w ogóle na uczelni St. John's i jak się okazało poważnie rozważa wybór innej drużyny.

6) Do gry nie został dopuszczony także LaQuinton Ross, który nie spełnił wymogów akademickich. Zawodnik Ohio State zamierza wziąć kilka dodatkowych kursów, ponownie podejść do egzaminu SAT i liczy na powrót od drugiego semestru.

7) Perry Ellis, czyli #33 gracz "Class of 2012" według rankingu Scout.com wybrał stypendium uczelni Kansas.

8) Nie rozegrano jeszcze pierwszego meczu na lotniskowcu z udziałem North Carolina i Michigan State (o kulisach napisał Andy Katz), a wiemy już, że podobne spotkanie zostanie rozegrane 9 listopada 2012 roku z udziałem Connecticut i Arizona. Ciekawe jak to wszystko wypadnie.

Brak komentarzy: