22 kwi 2011

Wokół parkietów - Coombs-McDaniel, Davies

1) Kanadyjczyk Negus Webster-Chan ogłosił ponownie rozpoczęcie poszukiwania drużyny. Gracz numer #45 "Class of 2012" według Scout.com jakiś czas temu zapowiedział już, że wybierze stypendium Louisville, jednak ostatecznie się rozmyślił i w najbliższym czasie zamierza odwiedzić kilka innych uczelni. 

2) Skrzydłowy Jamal Coombs-McDaniel dosłownie kilka godzin temu został zatrzymany, po tym jak znaleziono przy nim 5.6 grama marihuany. Oficjalnego komunikatu ze strony uczelni na razie brak, ale zawodnik Connecticut prawdopodobnie przepuścił swoje szanse na miejsce w pierwszej piątce. W tym sezonie zdobywał średnio 5.6pkt i 2.6zb w 17 minut gry, ale nieco talentu pokazał w połowie lutego kiedy to w trzech kolejnych meczach rzucił odpowiednio 25, 23 i 16 oczek.

3) Brandon Davies, który tuż przed rozpoczęciem Turnieju NCAA za złamanie kodeksu BYU został odsunięty od drużyny prawdopodobnie wróci do składu na kolejny sezon. Podkoszowy Cougars w 29 rozegranych meczach notował średnio 11.1pkt oraz 6.2zb i po odejściu Fredette powinien być najlepszym zawodnikiem w zespole.

4) Co roku oprócz młodych graczy z High School do NCAA sporo zawodników przechodzi z Junior College. Polecam więc zapoznać się z 10 najlepszych według nationalhoopsreport.net, bo kilku ma naprawdę spore szansę na ważne role w swoich zespołach. 

5) Prawie rok temu Jamine Peterson został wyrzucony z Providence, a ja poświęciłem temu nawet oddzielny wpis. Wtedy jednak nie znaliśmy wszystkich szczegółów, który wyszły na świat dopiero dziś. Ryan Feldman z The Hoops Report przepytał bohatera całego zamieszania, który w tym roku zgłosił się do Draftu. I choć sam artykuł jest dość długi szczerze polecam zapoznać się z nim wszystkim, by spojrzeć na zajście z nieco innej strony oraz dowiedzieć się, co czasem może oznaczać "złamanie zasad drużyny". Must read.

Brak komentarzy: