9 kwi 2011

Bruins zmieniają halę

Sacramento Kings się przenoszą, więc i czemu w NCAA mają tego nie robić. W tym wypadku jednak zespół UCLA swoją halę zmieni tylko na jeden sezon. Stara Pauley Pavilion przechodzi aktualnie gruntowny remont, który ma potrwać do października 2012 roku.

Przy okazji ostatniego meczu sezonu (i przed remontem) na hali Bruins miało miejsce ciekawe wydarzenie. 26 lutego ekipa UCLA zmierzyła się z wyżej notowanym zespołem Arizona i niespodziewanie po 25 minutach gry prowadziła różnicą 20 punktów. Gdy ostatecznie przesądzone było kto wygra mecz na boisku pojawili się rezerwowi, a wśród nich Tyler Trapani, czyli prawnuczek legendarnego trenera Johna Woodena. Zawodnik Bruins na boisku pojawiał się bardzo rzadko, żeby nie powiedzieć raz w roku, gdy jego dziadek przebywał na trybunach podczas turnieju "John R. Wooden Classic". Trapani w spotkaniu z Wildcats na parkiecie spędził tylko minutę, ale na 35 sekund przed końcem meczu zdołał zebrać piłkę w ataku oraz zdobyć swoje pierwsze punkty w karierze. Jak się okazały były to też ostatnie punkty zespołu UCLA zdobyte przez prawnuczka Johna Woodena, na parkiecie nazwanym po jego pradziadku. 

Wracając jednak do głównego tematu w najbliższym sezonie 14 z 18 spotkań zespół UCLA rozegra na obiekcie Los Angeles Sports Arena, a pozostałe cztery w Honda Center w Anaheim. Władze uczelni planują zadbać też by sami zawodnicy i kibice faktycznie czuli się jak w domu, i dlatego pod kopułą Sports Arena zawisnąć mają wszystkie mistrzowskie bannery, a dodatkowo obiekt ma być ozdobiony w barwy uczelni (wliczając parkiet). 

Wybór nowej hali nie był jednak łatwy i w grę wchodziły przenosiny nawet do pobliskich miast, co utrudniałoby między innymi dojazd. Ostatecznie głównym obiektem została więc hala Los Angeles Sports Arena, która jeszcze do 2006 roku była domem dla rywala z konferencji PAC-10 - USC (University of Southern California).

Brak komentarzy: